Mis toimus reede õhtul ja öösel valitsejamajas?

Eilsel õhtupoolikul, kui õues juba pimedaks läks, seadsid neljandikud oma sammud mõisa valitsejamajja klassiööle. Ettevalmistused olid põhjalikud - juba mitu päeva olid kõik vajaminevat varustust komplekteerinud ja pakkinud. Ja mõelnud, mida kõike selle öö jooksul tahaks ära teha. Et klassiööst maksimum võtta, oli plaanide nimekiri korralik.

Kõigepealt tuli muidugi oma magamisvarustus lahti pakkida ning mugav "pesa" sisse seada. Seejärel kaeti ühine laud, kus sai hea ja paremaga keha kinnitada. Kõht täis, ootas ees matemaatiline aardejaht. Jaguneti kolme meeskonda ning algas arvutamine, erinevate sammude ning hüpete lugemine ja vihjete otsimine. Kuigi võitjaks osutus meeskond "Kollid", jagati varandus sõbralikult kõikide otsijate vahel ära. Pärast aardejahti mängiti erinevaid mänge ning toimus ka Klaski turniir.

Kärtiin ja Eliise olid ette valmistanud stressipallide meisterdamise töötoa. Stressipalli tegemiseks oli vaja õhupalle, jahu, seepi ning vett ja osavaid näppe. Stress pallidesse maandatud, hakati harjutama oma etteasteks järgmisel nädalal toimuval playback-showl. Oli vaja rolle jagada, kostüüme läbi mõelda ning lõpuks veel tantsusammud selgeks saada. Tundus mõistlik intensiivse töö järel õues veidi "puhata" ja üks korralik lumesõda maha pidada. Seejärel kogunesid lahingust väsinud punapõsksed õpilased pesaklassi öökino vaatama. Pärast kino mängiti veel peitust, kulli, padjasõda ja teisi mänge.

Samal ajal toimus peamajas ka 6. klassi klassiõhtu, kus oli aga nii palju kihutamist ja möllu päti ning politseiniku mängus, et kedagi suurelt kiiruselt kaadrisse tabada ei õnnestunudki.

Klassiöö lõppes järgmisel hommikul ühise pannkookide küpsetamise ja söömise ning koolimaja korda seadmisega. Selline koos toimetamine suurendab üksteise mõistmist ning õpetab teistega arvestamist. Samuti arendab iseseisvust ja endaga hakkama saamist, nii füüsilistes tegevustes kui ka emotsionaalselt. Oli väsitav, aga vahva!