Noored õpetajad proovisid kätt

Viimastel aastatel on palju juttu olnud sellest, et õpetajaskond vananeb ning noori ei tule peale. Meil mõisakoolis sellist muret õnneks pole! Ühel õhtul hakkasid õpetaja Kadi lapsed ehk 1. klassis käiv Madli ja 3. klassis käiv Kirke rääkima, et kohe on halloween ja sel puhul tahaksid nemad väga oma klassile temaatilist meisterdamistundi teha. Ja ega ema saa keelduda, kui lapsed ettevõtlikud tahavad olla! Kuidagi kurb tundus aga mõte, et ainus algklass, kes meisterdada ei saa, on 2. klass. Nii meelitasime ruttu punti ka õpetaja Heleni ja tema 2. klassis käiva tütre Kärdi. Läbirääkimised klassijuhatajatega olid edukad ning neljapäevaks ja reedeks said meisterdamisajad kokku lepitud. Mõisakool toetas ettevõtmist omalt poolt pulgakommidega. Kolmapäeval kogunesime viiekesi õpetaja Heleni juurde käsitööklassi, kust lapsed said vajalikud meisterdamiseks vajalikud tarvikud, valmistasid näidise ja õpetasid kordamööda teistele, kuidas pulgakommist koletise silma valmistada. Neljapäeval valmistasid 2. klassi õpilased käsitöötunnis Kärdi juhendusel koletise silma, lisaks said veel värvida halloweeni-teemalist värvipilti ja lahendada sõnarägastikku. Reedel tegid sama 1. klassi Madli ja 3. klass Kirke juhendamisel. Rahule jäid nii juhendajad kui juhendatavad ja tund oli väga tore. Soovime teile kõigile jubedat halloweeni ja ootame vahvaid ettevõtlikke ideid edaspidisekski nii õpilastelt, lapsevanematelt kui sõpradelt.