Suur joonistus- ja kirjutusvõistlus "Mooste mõisakool saja aasta pärast"

Meie distansõpe algas suure joonistus- ja kirjutusvõistlusega, kus sai oma fantaasia lendu lasta. Nii kirjutades kui joonistades. Üritades ette kujutada meie kooli aastal 2120. Laekus väga vahvaid jutte ja pilte. Alates 31. märtsist jagame igal päeval ühte lugu koos pildiga meie Facebooki lehel: 

https://www.facebook.com/Mooste-M%C3%B5isakool-729406720728465/

Esimene lugu:

"Mooste Mõisakool saja aasta pärast"

Liisa Vassil (5. klass)

Saja aasta pärast on maailm palju muutund, seega kool ka. Toimunud on tohutu kliima soojenemine, terve maailm on mattunud vee alla. Inimesed on küll elus, kuid ainult selle pärast, et nad elavad klaaskuulikeste sees. Need klaaskuulikesed ulbivad veepinnal nii, et inimesed ei pea kunagi minema ise vette. Aga võib ka nii olla, et need klaaskuulikesed purunevad, kuid seda juhtub väga väga harva. Nende kuulikeste vahel on sillad. Igal kuulil on maksimaalselt kolme kuuliga ühenduv sild, nii et kui tahad kuhugi kaugemale minna, siis pead minema teistest kuulikestest läbi.
Koolis õpetatakse seega kõige rohkem ujumist, juhuks kui juhtub õnnetusi. Õpetatakse ka palju tehnoloogiat ja keemiat. Õpilasi on aga natukene vähem küll, sest lapsed jäävad pidevalt haigeks, kuna nad ei saa enam värske õhu käes nii palju käia.
On ka uusi tehnilisi asju, näiteks cphase, trounle jms. Cphase on selline veelaev, mis on väga väike, sinna mahub ainult 4 inimest sisse. Cphase läheb vee alla ja korjab viimaseid puid, mis vee all ja toob need ülesse tööstusesse. Trounle on aga hoopis teistsugune asi, see lendab täiesti ülesse ja vaatab maa jäänuseid ja ennustab ilma. See on väga kasulik nendes oludes, mis seal on.
Koolipäevi on vähem sellepärast, et nendes oludes on nii raske liikuda. Neil on koolipäevad neljal päeval nädalas: esmaspäeval, teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval. Söögiks on neil põhiliselt meretoit: kalad, merekarbid, läätsed jms.
Kuna juba praegu toimub kliima soojenemine ning kui peaks tõesti kunagi midagi taolist juhtuma, siis oleks küll meeldiv, kui oleks vähemalt selline koht, kus saab koolis käia.
Omapärane on tulevases koolis see, et nad tähistavad igal aastal imetegupäeva. Seda sellepärast, et see oli suur ime, et nad üldsegi ellu jäid. Koolis kaunistatakse saalid lillaks, oranžiks ja helesiniseks, et oleks lootust ja usku paremasse.