Osalesime jälle algatusel "Tööle kaasa"

Osalesime oma mõisakooliga teistkordselt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatuses „Tööle kaasa!“, millega kutsutakse tööandjaid, lapsevanemaid ja koole koostöös looma õpilastele tööeluga tutvumise uusi võimalusi. Algatuse idee seisneb selles, et 17.−21. veebruaril 2020 avavad Eesti ettevõtted oma uksed töötajate lastele, et neil oleks võimalus vanemate töö ja töökeskkonnaga lähemalt tutvuda.
Sel aastal osales meie koolist 21 õpilast, kes külastasid kokku 13 ettevõtet või asutust. Sel aastal laiendasime isegi veidi haaret ehk mõned eriti ettevõtlikud õpilased läksid uurima mitte ainult oma või sõbra vanemate või muude pereliikmete tööd, vaid täiesti teisi ameteid, mis neid huvitasid. Nii käis 4. klassi Laas näiteks Mooste raamatukogus raamatukoguhoidja Kaiel abis, Hanna 6. klassist aga oli ametis Mooste Coopi kaupluses Fredi ema Merlini juures. Merlini juures käis abis ka 2. klassi Fred ise. Fred tunneb end Mooste poes nüüdseks juba nagu kala vees.
Raamatukoguhoidja Kaie sõnul olevat Laas olnud väga usin ja hoolas abiline. Laas sai raamatukogutöö kohta nii mõndagi teada: selgus, kuidas kiletada raamatukaasi, mida teha vanade raamatutega, kuidas näeb võlgnike nimekirja. Laas arvas, et ise ta sellesse ametisse siiski ei sobiks, kuna tal polevat nii head mälu.
Hanna avastas, et müüja töö on palju raskem ja mitmekesisem, kui ta arvata oskas. Kui varem tundus, et müüja istub peamiselt kassas ja paneb vahel veidi kaupa välja, siis kohapeal selgus, et müüjal on igapäevaselt lisaks veel väga palju erinevaid ülesandeid, näiteks külmkapi temperatuuri mõõtmine, panditaaraga tegelemine jne. Sai selgeks, et müüjaametis saab hästi hakkama inimene, kes on hea suhtleja, rõõmsameelne, töökas, rahulik, täpne, viisakas ja puhas. Ka Matthias 3. klassist käis Coopi poes, kuid hoopis Ahjal oma ema Monikaga kaasas. Matthiasele meeldis poes väga kaupa välja panna ja poes askeldada küll, kuid tulevikus plaanib ta ise siiski põllumeheks hakata.
Mia Annabel 5. klassist käis kasuisa Taaviga AS-is Tere uurimas piimatoodete tootmise tagamaid. Temagi jäi oma päevaga väga rahule: sai näha, kuidas tehakse võid ja piima, sai uurida hiiglaslikke moositünne ja tohutu suuri ladusid. Mia sai teada, et Taavi peab oma tööga toime tulemiseks olema väga tugev, täpne, oskama hästi sõidukeid juhtida ega tohi töölt puududa, kuna muidu läheb kõik vussi. Lisaks sai Mia veel kaks kingitust ka: mütsi ja sussid!
Kayt käis tööl kaasas päris kaugel. Tema sõitis pealinna Eesti Kunstiakadeemiasse, kus uuris, kuidas tema isa John tudengeid juhendab ja helistuudios helisid loob.
Kirke askeldas mesinikust isa Siimu juures ja sai teha mesiniku talviseid töid ehk kaaluda vaha, värvida tarude aluseid. Suvel tuleb uuesti minna, siis saab mesilaste juurde ka!
Romet ja Ken Airon said lähemalt täha, milline on Rometi mehaanikust isa töö OÜs Agro. See töö meeldis mõlemale poisile, sest sai palju masinatega sõita ja tehnikat parandada. Põnev oli!
Väga põnev oli ka õdede Hanna-Marii ja Aleksandra päev, sest nemad käisid uurimas, mis tööd teeb nende Mooste lasteaias õpetaja ametit pidav vanem õde Laura. Laura õpetab lapsi Siilikeste rühmas, samas rühmas käib aga nende väike õde Mirell Laureen. Vot selline huvitav päev, kus tööle kaasa päevast said osa neli õde korraga! Aleksandra võttis tööl kaasas olemist eriti tõsiselt ning viis laste liikumistunni hoopis ise läbi. Hanna-Marii arvas, et lasteaiaõpetaja amet on päris raske, kuna lapsed kisavad päris palju ega kuula alati sõna. Õpetajaks sobivad ainult väga rahulikud inimesed, nagu õde Laura seda ka on. Tööl kaasas käia oli aga väga äge!
Meie koolipere tänab kogu südamest kõiki ettevõtteid ja sealseid töötajaid, kes lahkesti meie õpilasi vastu võtsid ning neile oma ameti telgitaguseid tutvustasid. Tegu on väga toreda ettevõtmisega, mis annab palju nii õpilastele kui tööle kaasa võtjatele.
Aitäh, Mooste ja Ahja Coopi kauplused, Eesti Kunstiakadeemia, OÜ Põlva Agro, OÜ Astel, Mooste raamatukogu, OÜ Mesiveski, Võrumaa Kutsehariduskeskus, AS Tere, OÜ Alicantra, OÜ Koopiakeskus, Sireli Talu villakoda, Mooste lasteaed Tõruke, SA Mooste Mõis!