Viktoriin “Aasta tegijad looduses 2021” ootab osalema!

Eestis on aasta lindu valitud 1995. aastast, siis sai selleks rukkirääk. Aasta puud on ajakirja Eesti Loodus valinud aastast 1996. Esimeseks aasta puuks valiti kadakas ning sel aastal jõudis ring jälle temani. Aastate jooksul on aasta tegijaid juurde tulnud. Lisandunud on aasta loom, liblikas, kala, sammal, orhidee, seen ja muld. Enne kevadvaheajale minekut korraldasime koolis viktoriini aasta tegijate tundmise kohta. Võistlus toimus kahes vanusegrupis: 4. - 6.kl ja 7.- 9.klass. Õpetaja Reeda koostatud viktoriinis oli 29 küsimust ja seda sai lahendada Quizizz keskkonnas. Õpilased lahendasid ülesandeid erinevatel päevadel loodusainete tundide ajal. Nooremas vanuseastmes olid kolm parimat lahendajat Eliise 4. klassist, Matthias 5. klassist ja Kermo 6. klassist. Kermo võitis 97%-lise tulemusega oma vanusegrupis. Vanemas astmes olid edukaimad 7. klassi õpilased. Seitsmel osalejal oli tulemus üle 75% ning Luisa ja Andrus said maksimumpunktid. 8. klassi esindas Rasmus hea tulemusega ning 9. klassi õpilastest oli parim Mihkel. Tänu kõigile viktoriinis aktiivselt kaasa löönud õpilastele!

Ootame oma teadmisi testima ka kõiki teisi, kes seda veel teinud pole. Test on avatud pühapäeva, 25. aprilli õhtul kella 18ni sellel aadressil. Lahendada võib ainult ühe korra! Kõigi testi teinute vahel loosime kontaktõppele naasmisel välja auhinnad, fortuunadeks meie aasta tegijate mängu võitjad Luisa ja Andrus.