Äge "Tagasi kooli" nädal mõisakoolis

Enne veebruarivaheajale minekut oli meil koolis põnev nädal: kõik lapsevanemad olid oodatud kooli kas ise tunde andma või siis lihtsalt meie õppetundides osalema, et näha, milline see koolielu ikkagi päriselt on.

Päris mitmed vanemad haarasid võimalusest kinni. Nii andis meie väga tegus ja äge lapsevanem Heiki tunde lausa kolmele klassile ning üheskoos õpiti muusikaajalugu, ajalugu ning matemaatikat. Heikit üllatas positiivselt näiteks see, kui kiiresti õppurid ülesannetega hakkama said. Ta jäi oma päevaga väga rahule ning on alati valmis uuesti meile kooli tulema.

1. klassi Säde emale Signele tulid meelde oma lapsepõlv ja koolipingis istumine. Õpetaja aitamine kunsti- ja tööõpetuse tunnis meenutasid aga, kui keeruline on õpetajate töö, kui peab haldama tervet klassitäit lapsi, kes kõik vajavad vähem või rohkem abi ja tähelepanu. Sai näha, et õpetaja amet on nii mitmekülgne: see on segu lapsevanemast, nõustajast, sõbrast, eeskujust ja paljust muust. Signe arvates oli väga äge oma lapsega koos kõrvuti koolipingis istuda.
2. klassi külastanud lapsevanemate tagasiside oli samuti positiivne. Mia-Marii ema Pilleriin ütles lausa, et õppis väärtuskasvatuse tunnis juurde ühe uue rahunemistehnika, mida saab oma töös kasutada. Vanemad meisterdasid tundides usinalt kaasa ning lahendasid ka erinevaid ülesandeid. Mõlemad tundides käinud vanemad tõdesid siiski, et koolis on raske ja lärmakas ning soovisid õpetajatele rohkelt jõudu.
3. klassi tunde külastas ka Liisa-Nelly tädi Annika, kes on meie mõisakooli vilistlane ja kelle laps tuleval õppeaastal meie juures oma kooliteed alustab. Annika jaoks olid tunnid hästi põnevad ja oli huvitav näha, mis õppekavades muutunud on. Annika jäi matemaatikatunnis algul lausa hätta, kuid kui asendusõpetaja Heiki oli asja lahti seletanud, sai kõik selgeks ja tegi lausa nalja, kuidas algul teemale pihta ei saanud. Annika arvates on kõik sellised stiili- ja teemapäevad väga toredad ning aitavad meelde tuua oma kooliaja. Ta jäi väga-väga rahule ja kui on võimalus, tuleb taas.

Oleme ise nädala eestvedajatena samuti väga rahul: osalejaid oli päris palju, põnevust oli nii õpilastel, vanematel kui õpetajatel ning vanemad said suurepärase võimaluse osaleda meie kooli igapäevaelus. Järgmisel aastal jälle!

#ettevõtlikkool #tagasikooli