Helkurikontroll

3. detsembril koolisaabujaid ootas ees üllatus: helkurikontroll. Kõik, kel helkur küljes, said päkapikk-õpetajatelt ühe väikese magusa ampsu. Rõõmu tegi, et paljud õpilased või õpilaste vanemad olid kandnud hoolt, et lapsed oleksid liikluses nähtavad. Praegu on hämar nii kooli tulles kui ka koolist minnes, seega on igapäevane helkuri kandmine äärmiselt oluline. Helkur, mis on kodus või taskus, ei päästa ühtegi elu!

Eelmisel kolmapäeval sai kogu koolipere kingiks vahva mõisakooli kassihelkuri, et oleksime kõik pimedal ajal säravad. Helkur peab rippuma paremal küljel umbes põlvekõrgusel, et seda oleks näha nii eest kui tagant. Palume kõigil, kes tänasest kontrollist puhtalt läbi ei saanud, riputada endale helkur külge, sest nii nagu auto ei hüüa tulles, ei hüüa ka järgmine helkurikontroll!