Kooliaasta sai alguse aktuse ja rongkäiguga

Meie koolipere alustas seekord uut õppeaastat piduliku aktusega Mooste folgikojas, sest meie koolipere on päris suureks kasvanud ja kooli saal kipub kitsaks jääma. Nimelt omandab sellel õppeaastal Mooste mõisakoolis haridust 108 õpilast, nendest 12 alustab esimeses klassis koos õpetaja Piretiga.Kui noorkotkad ja kodutütred olid lipud saali sisse toonud, juhatas üheksas klass värsked esimese klassi õpilasad käe kõrval lavale. Seal andis koolijuht neile pidulikult üle nende esimese raamatu aabitsa ja õpilaspileti. Kuulutati välja ning õnnitleti meie kooli aasta õpetajaid ning sõlmiti ühiselt koolirahu. Oli toredaid etteasteid ning sõnavõtte. Aktuselt suundus kogu koolipere ühises rongkäigus ning pillimuusika saatel mõisaparki, kus toimus traditsioonilise ühispildi tegemine. Oli suur rõõm üle pika aja taas ühiselt kokku saada! Meeleolu ei rikkunud ka pilves ilm ja väike vihmasabin. Põnevat, rõõmsat ning avastusterohket uut kooliaastat kõigile!

Pilte 1. septembrist näed siin: