Kuidas tehakse meie kooli sünnipäevakaarte?

Juba mitmendat aastat õnnitleme kolmapäevastel kooli hommikukogunemistel oma sünnipäevalapsi. Kust aga tulevad kõik need vahvad kaardid, mida hällilastele kingitakse? Kergitame veidi saladuseloori: kaarte valmistatakse kunstitundides, vahel valmistavad õpetajad neid kodus oma lastega, kui varud väga otsakorral... Päris omaette tehnika on aga liivakaartide tegemisel, mille meister on õpetaja Reet. Liivakaarditeoks läheb vaja paberit, kahepoolset kleeplinti ja värvilist kuiva liiva. Värviliivade liiva on õpetaja Reet toonud liivakarjäärist, selle seejärel kuivatanud ning hiljem guaššidega tooninud. Liivakaartide meisterdamine on nii tore, et õpilased nuruvad lausa ise võimalust kaarte meisterdada, nagu juhtus eelmisel nädalal, kui kaarditöökoda avati 5. klassi tüdrukute palvel.