Meie kooliperega liitub uus õpetaja Noored Kooli programmist

Birgit Kalmus hakkab septembrist kõiki 4.-9. klassi õpilasi õpetama loodusõpetuse, geograafia ja ühiskonnaõpetuse tundides. Birgit on lõpetanud Tartu Ülikooli, kus tema peaerialaks oli sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika ning kõrvalerialaks riigiteadused. Ta on töötanud Tartu Lennujaamas ning on olnud mitu aastat järjest Tartu noorte töömaleva rühmajuht. Birgit tegutseb veel koordinaatorina MTÜs Seiklejate Vennaskond. Samuti on ta korraldanud kaks Erasmus+ noortevahetust ning plaanib koos Mooste Mõisakooli õpilastegagi rahvusvahelisi projekte kirjutada. Birgiti kirg on reisimine - ta on jõudnud käia umbes 50 riigis, kusjuures sihtkohtadeks ei vali Birgit alati uusi riike, sest ka mitu korda samas riigis käies saab tema arvates alati midagi uut avastada ja kogeda.Birgit kirjutab: "Minu arvates peaks igasse lapsesse suhtuma kui indiviidi, nägema temas potentsiaali ja aitama tal leida tema enda motivatsiooni. Igaühte tuleb hinnata tema enda seisukohast, panusest ja tegevusest lähtuvalt. Kõigile samad meetodid ei sobi ja see ei olegi vajalik. Tuleb toetada ja motiveerida last ennast ise arendama just talle sobival viisil, sest keegi teine ei saa seda lapse eest nii efektiivselt teha - tahe peab tulema lapse enda seest!"