Meie õpilase joonistus kaunistab "Ickabogi" eestikeelset esmatrükki

Kooliaasta algusest avaldati J.K. Rowlingu lastelugu „Ickabog“ veebilehel osade kaupa seitsme nädala jooksul. Ja mis oli kõige põnevam – lastel oli võimalus raamatu eestikeelset trükki ise illustreerida! Iga tööpäev ilmus lehele uus osa raamatust ja mõned soovitused, mida lapsed võiksid joonistada.

J.K. Rowling kirjutas „Ickabogi“ rohkem kui kümme aastat tagasi unejutuks oma lastele ja kaua oli see armastatud lugu mõeldud vaid nendega jagamiseks. Kui aga koroonapandeemia sundis peresid kodudesse jääma, otsustas J.K. Rowling oma laste lemmiklugusid maailmaga jagada.

Osalesime konkursil eesti keele ja kunstiõpetuse tundide lõiminguna 4.-6. klassidega. Õpilased lugesid eesti keele tunnis mõne peatüki ning seejärel kunstitunnis joonistasid ühte loetud peatükki illustreeriva pildi. Tänaseks on eestikeelne raamat trükist ilmunud ning sinna pääses ka meie kooli neljanda klassi õpilase Eliise töö roosadest sõõrikutest. Eliise saab kingituseks ka eestikeelse esmatrüki "Ickabogi" raamatust. Palju õnne!