Üheksandikele kõlas viimane koolikell

Ja ongi käes päev, mil meie armsatele üheksandikele kõlas viimast korda Mooste mõisakooli koolikell. 9. klassi klassijuhataja Helen rääkis oma kõnes, et tutipäeval märjaks saamine on ammune rahvakalendri kommetest pärit traditsioon, mille järgi tuli märjaks kasta karjapoisse, esimest kündjat ning näiteks pulmalisigi. Kui koolimajas sees toimuvatest veesõdadest õpetajad millegipärast viimasel ajal ei vaimustu, siis selle puudujäägi aitas korvata ilmataat, kes kastis õnnetoova vihmaga nii lõpuklassi kui ka ülejäänud kooliperet.
Väike vihm meid aga ei heiduta ning aktus sai mõnusasti peetud. Tutipäevalisi tervitasid lisaks klassijuhatajale ka direktori kohusetäitja Ene, tulevane lõpuklass ehk kaheksandikud ning 1. klass, kelle järel tuli korrata eksamiteks valmistumise vannet. 1. klass oli lõpetajatele pingeliseks eksamiperioodiks valmistanud stressipallid ja heade soovidega pulgakommikesed.
Üheksandike päev jätkus esimese klassijuhataja Ülle tunniga, seejärel kirjutati koos klassijuhataja Heleniga üksteise kohta toredaid meenutusi ning päeva lõpetas tund lemmikõpetaja Innaga.