Kõndimisnädalatel läbiti ligi 3000 kilomeetrit

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis 111-st eduloost välja 12 nominenti 4 erinevas kategoorias. Meie edulugu mõisakooli korraldatavatest kõndimisnädalatest pääses nende parima tosina hulka ning võistleb kahe konkurendiga kategoorias „Parim praktika“. Laureaadid selguvad 5. novembril veebi vahendusel toimuval hariduskonverentsil. Hoiame pöidlaid!

Mis need kõndimisnädalad aga üldse on ning kuidas nad alguse said? Tänavused, 21. septembrist 4. oktoobrini kestnud ülemoostelised kõndimisnädalad olid järjekorras juba neljandad! Igal aastal on meil üleriigilise spordinädala raames toimunud ülekoolilised matkapäevad, mis on alati olnud väga vahvad. Matkates läks idanema idee, et liikumisrõõmu võiks jaguda kauemaks kui üheks päevaks ning õue võiks meelitada kogu ümbruskonna rahva, mitte ainult koolipere. Mõeldud, tehtud!

Nii me 2017. aastal alustasimegi. Kõndimisnädalail tuleb kahe nädala jooksul võimalikult paljudel päevadel käia või joosta umbes 2,5-kilomeetrine ring ümber Mooste järve ning augustada rajal olevas orienteerumiskompostris oma osalusriba. Kui neli aastat tagasi oli osalejaid veidi üle 60 ja korraldustoimkonnas vaid õpetajad, siis praeguseks on osalejate arv aina kasvanud ning korraldamise on enda kanda võtnud kuuendad klassid, kes valmistavad reklaamid, osalusribad, peavad läbirääkimisi toetajatega, vahetavad rajal igapäevaselt kompostrit ning lõpuks loosivad auhindu.

Sel aastal jäi maagilisest sajast vaid õige pisut puudu. Kokku osales tänavu vähemalt seitsmel päeval 97 inimest, neist 45 aga tegid järvetiiru lausa igal päeval ehk kokku 14 korda! Mõisakoolist võtsid vähemalt pooltel päevadel osa 51 õpilast ning 12 õpetajat. Kokku tehti kahe nädalaga ümber järve rohkem kui tuhat ringi ja läbiti kokku peaaegu 3000 kilomeetrit.

Sel aastal oli ilmataat eriti armuline ning kinkis kõndimiseks-jooksmiseks meile harukordselt soojad ja päikeselised päevad. Kõndimisnädalad on igal juhul üks tujutõstev ettevõtmine: pärast tööpäeva väsinuna rajale minnes tuleb energia jälle tagasi, nähes rajal vastu tulevamas terveid perekondi, kaasas koerad ja vahel lapsevankridki. Ürituse üheks ideeks lisaks sportliku eluviisi propageerimisele ongi olnud just kogukonna ühendamine ja seda eesmärki see ettevõtmine ka väga südantsoojendavalt täidab.

Rohkem pilte näed siit: https://tinyurl.com/y3cuen9d