Meie kaunis emakeel

14. märtsil oli emakeelepäev ning tähistasime seda loomulikult ka oma mõisakoolis. Kui tavaliselt oleme sel puhul koolis korraldanud erinevaid mänge, võistlusi ning viktoriine, et selgitada välja iga klassi keeletargad, siis sel aastal, distantsõppel olles, tähistasime pisut teisiti. Tänavu oli õpilaste ülesandeks kirjutada sama algustähega algavaid lauseid või jutukesi ning mõelda emakeeles mõnusalt ja ilusalt kõlavaid sõnu või lauseid. Vahvaid töid laekus päris hulga ja põnev on näha, kuidas õpilased mõtlevad. Näiteks Mia Annabeli pakutud ilusa kõlaga lause "Tasuta jäätis" paitab tõenäoliselt paljude õpilaste kõrvu ja kõlab kaunimast kaunimalt ning Uku väljamõeldud "Kardaanirist on purunemas" on autohuviliste jaoks ühteaegu nii hästi kõlav kui ka hirmutav.
1. klassi õpilased pakkusid välja sõnu, mis nende arvates on emakeeles need kõige kaunimad. Kirja said tere, ema, isa, laps, Mooste, palun, aitäh, sõbralik, õis, roos, päike, lõvi, kodu, kool, Eesti, emakeel, päikeseloojang, lilled, tulbid, lumesadu, öö, lumikelluke, kastekann, tugitool, mängumaja, lumehang, tekikott, suvi, söök, kena, mäng, puu, jänes, koer, kass, loodus, kell, auto, mänguasjad, kast, traktor, tore, hea, tubli, kallis, emme, issi, kevad, armas, kaunis. Igati vahva valik kõigist eesti keele sõnadest. Valitud sõnad annavad väga hästi edasi lapseks olemist, hoolivust ja armastust oma kodu, looduse ja pere vastu.
Ka sama algustähega jutte ning lauseid sai palju toredaid ning ei kardetud ka keerulisemaid tähti, nii algas näiteks Miinal terve jutt š-tähega.
Paistab, et emakeelele mõelda ning sellega mängida oli tore. Parimaid palu jagame ka teiega.