Seiklusrikas Saaremaa-reis

Meie mõisakooli peaaegu poolte õpilaste jaoks on mõne tunni pärast lõppemas põnev kolmepäevane Saaremaa avastusretk. Saime palju uusi tarkusi, seiklusi, päikest, tuult, nalja ja naeru, sekka ka mõned napid unetunnid
Esimesel päeval saime kogeda praamisõitu ning panna oma julguse ja osavuse proovile Hallikivi seikluspargis.
Teisel päeval rääkis meile Salme põhikooli direktor Kalmer Pooppuu väga põnevalt Salmes mõned aastad tagasi toimunud haruldastest ja ajalugu muutnud viikingilaevade leidmisest ja väljakaevamisest. Saime näha, kust laevad leiti, ning teada, mis asi on laevmatus ning miks pandi hukkunud sõduritele hauda nende relvad kaasa. Pärast saime Salme leidusid ja filmi väljakaevamistest näha ka Kuressaare linnuses vastavatud näitusel. Linnuses seiklesime aardejahi radadel ja lahendasime erinevaid ülesandeid. Oli palju põnevust ja avastamislusti.
Edasi ootasid meid ees Panga pank ja Kaali kraater. Meri oli imeliselt eresinine nagu lõunamaal ning meteoriidikraatri auk jahmatas oma suurusega.
Õhtul säras imeline päike ning jalgpallilahingud, grillipidu ja muu õuemöll kestsid valges suveöös südaööni.
Eelmisel õhtul tekkinud tunne, et suvi lõpuks ometi siiski tuleb, jätkub täna, mil saime mõnusas suvesoojuses külastada Muhu jaanalinnufarmi. Teame nüüd, millist elu elavad jaanalinnud, emud, sebrad, alpakad, kängurud ja vallabid. Erilist elevust tekitas jaanalindude peost maisiterade andmine. Aga nende nokad pole üldse nii teravad kui kanadel!
Pärast jaanalinnufarmi külastust oligi käes asuda koduteele, buss on täis lehvivad jaanalinnusulgi ja suud vett jooksma ajavat värske Muhu leiva lõhna...
Reis oli väga äge ja kolm päeva olevat ilmselgelt liiga vähe!