Trimestrilõpp ja tublide tunnustamine

 Seekord lõppes trimester veidi teistmoodi kui tavaliselt. Meie koolil on nüüd uued ilusad tunnistused. Need jagasime tublimatele seekord kätte kogu kooli ees.

Meil on põhjust uhked olla, sest tervelt 2/3 meie lastest õpivad hinnetele "5" ja "4"! Kokku on nii tublisid 54, kusjuures 15 õpilast on lausa läbiviielised!

Pärast tunnistuste jagamist ootasid maja ees juba bussid ning võtsime suuna Tartusse ERMi. Läksime sinna kogu kooliga ja mõnigi laps märkis, et me polegi niimoodi kuskil kõik koos käinud.

ERMis ootasid meid toredad giidid, kelle juhendamisel muuseumis ringi vaatasime.Kas teate, kui vanaks elasid inimesed keskmiselt 2000 aastat tagasi? Mismoodi sai kiviaja inimene augu kivikirve sisse? Kes on Kukruse naine ja missugused olid tema riided? Või millise loo jutustab paar tuhat aastat vana potikild? Kõigile nendele küsimustele aitasid giidid meil vastuseid leida.

Poolteist tundi muuseumis möödus lausa lennates ning nii mõnigi laps tunnistas, et tahaks muuseumis kauemgi aega veeta. Ehk et põhjust tagasi minna on küll ja veel.

Pärast muuseumiskäiku hargnesime pooleks – osa rahvast sõitis Moostesse tagasi, kuid bussitäis ostuhuvilisi tegi veel ka tiiru Lõunakeskuses.

 

Pakume tööd

Alates jaanuarist vajame inglise keele õpetajat lapsehoolduspuhkusel viibiva töötaja asendamiseks.

Õpetajat ootavad  4.-9. klassi õpilased.

Palun saata CV ja võtta ühendust direktoriga hiljemalt 19. detsembril 2018.

Ave Kikas ave@mooste.edu.ee, tel 5237322

 

Sebrad, luukered ja printsessid ehk iga-aastane karneval!

Mooste klubis nähti eile sebrasid, leoparde, printsesse, nõidu ja koguni üht soliidset kõhukat poliitikut! Pidasime karnevali, mängisime ja diskotasime! 

Kõik said osaleda hääletusel ning anda hääle oma lemmikkostüümile. Parima kostüümi auhinna võitis Robert, parima kostüümi 1.-3. klasside arvestuses Kayt ja naljakaimaks hääletati õpetaja Aili kostüüm.

Suur aitäh karnevali korraldanud 7. klassi aktiivile- diskor Mihklile, mängujuhtidele Birgitale ja Annale, Robertile ja Jaanile! Aitäh kõigile osalejatele - te olite väga ägedad! Suur tänu õpetaja Reedale, Kadile, Kristinale ja Küllile!

Vaata pildigaleriid siit: https://drive.google.com/drive/folders/1g5Ub3X5bRcTflp6AFgtoUg47m3mHIJ8t

 

4.-6. klasside väljasõit Tallinna teatrisse ja veekeskusesse

Käisime 4.-6. klassi ja mitme toreda lapsevanema ja õe-vennaga Tallinnas Estonia teatris ja Viimis H2O veekeskuses. Teatris vaatasime etendust Pipi Pikksukk, mis väga lastele meeldis. Aplaus ei tahtnud kuidagi vaibuda! Suur kiitus lastele eeskujuliku käitumise eest teatris - oleme meie laste üle väga uhked!

Pärast teatriskäiku võtsime suuna Viimsi poole, kus lustiti täie raha eest. Ka kaasasolnud isad-emad ja õpetajad kihutasid veetorudes lastega võidu. Pika päeva lõpus jätkus lastel veel energiat bussisõidul võimlemisharjutustega tegeleda nii, et reis läks kiiresti ja lõbusalt.  

Suur tänu programmile "Aitan lapsi", kust saime tasuta teatripiletid ning õpetaja Sandrale, kes oli kogu ettevõtmise eestvedaja ja ellukutsuja! 

 
 

Õpilasesindus tunnustas halloweeninädala parimaid

Peaauhind, vibulaskmise õpituba kogu klassile, loositi välja enim kostümeeritud klasside seast. Nendeks olid 1., 2., 4. ja 9. klass. Loosiõnn naeratas seekord 4. klassile, kes juba fotol mõttes vibu lasevad 

Võistluste kaupa olid parimad:

* purgis olevate kõrvitsaseemnete äraarvamise võitis Robert, kes eksis vaid kolme seemnega (kokku oli neid 766!); noorematest vanuseastmetest parimad Kaspar ja 1. klassi Laura;

* kõrvitsa aja peale sirgetel kätel hoidmise võistluse parimaks 7.-9. kl arvestuses Reio, 4.-6. klassi arvestuses Hanna-Marii ning 1.-3. klassis Ode;

*arvata tuli ka ühe õige piraka muskaatkõrvitsa kaalu ja selle pakkus kõige täpsemini Laura 1. klassist, kelle pakkumine, et kõrvits kaalub 10 kilo, oli vaid 200 grammi võrra vale (õige kaal 9,8 kg);

* saime visata täpsust kõrvitsaseemnetega, kindlaim käsi oli sel korral Ainil, Anderil, Janelisil, Aalikesel ja õpetaja Reedal ning Kadil.

Õpetajate eripreemia sai õpetaja Aili, kes osales võistlustel, kandis stiilipäeval väga hirmuäratavat kostüümi ning aitas kogu koolimaja halloweeniks kaunistada...või siis kolestada 

Terve nädal sai esitada oma fotosid konkursile, seal said auhinna kõik osavõtjad: Miina, Luisa, Aalike, Art, Triinu-Liis, Astrid, Aleks, Aulike, õpetaja Herdis.

 Võitjad said preemiaks kinopileteid, vibulaskmise õpitoa, Edu Keskuse bowlingu kinkekaarte ja massaaži kinkekaardi. Täname Kagu Vibuklubi, Coop`i, Massaažimaailma ning Põlva Kultuuri- ja Huvikeskust uhkete auhindade eest!

Suur aitäh kõigile korraldajatele, eeskätt õpetaja Helenale! Oli väga vahva nädal!

 

Mis tegelane on penikeel ja kuidas mängiti 100 aastat tagasi?

Sel sügisel on meie õpilased SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel aktiivselt õuesõppega tegelenud ning saanud palju teada nii kalade elust, mõisalaste mängudest kui ka ellujäämisoskustest looduses.

5-6. klass käis Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskuses uurimas kalade elu. Paljud olid Võrtsjärve äärest esimest korda ja üllatunud selle suurusest. Teist kallast polegi näha ja tuul puhub nagu merel! „Ma arvasin, et Võrtsjärv on nagu porilomp, aga ei olnudki!,“ märkis üks viienda klassi õpilane. Tema klassiõde lisas, et kõige rohkem meeldis talle paadisõit Võrtsjärvel ja põnevate lugude kuulamine. Imestati ka, kuidas angerjas võib elada tervelt 32-aastaseks!

3.-4. klass osales Vapramäe-Vellavare-Vitipalu Sihtasutuse õppeprogrammis „Orienteerumine maastikul“. Selle jooksul käidi praktilisel õpperetkel, abiks kompass ja kaart. Programm kinnistas koolis õpitut ning kõik lapsed said retkel ette tulnud ülesannete lahendamisega hästi toime.

Kõige nooremate õpilastega (1.-2. klass) sõitsime külla Luke mõisa, kus lapsed osalesid õppeprogrammis  „Mõisalaste mängud looduses“.  Nad said teada, kuidas ja milliste mänguasjadega mängiti mõisas 100 aastat tagasi, mis on taaskasutus ja looduslikud materjalid. Iga laps sai meisterdada ühe mänguasjaga, millega mõisas 100 aastat tagasi mängiti. Samuti proovisime paljusid vanu mänge.

7.-9. klass pani oma võimed proovile MTÜ Eesti Ellujäämisseltsi õuesõppeprogrammis „Seikluslik ellujäämiskursus looduses“. Lastel tuli ehitada kanderaam ja tassida sellega matkarajal kordamööda kaaslast. Prooviti ka pulgaga tuletegemist, mis osutus päris keeruliseks.

KIKi toel rahastatavad väljasõidud on õpilaste hulgas väga populaarsed ja oodatud. Õppimine läheb vabas looduses ise uurides ja avastades hoopiski põnevamalt kui klassiruumis istudes!

 
 
 
 

Tööpakkumine:
ootame oma kooliperega liituma sõbralikku

infojuhti-haridustehnoloogi,

  • kes juhiks ja arendaks infotehnoloogia valdkonda koolis,
  • annaks informaatikatunde,
  • juhendaks robootikaringi,
  • innustaks ja pakuks tuge ning arenguvõimalusi ka õpetajatele.

Palume saata CV ja haridust tõendavate dokumentide koopiadhiljemalt 7. oktoobriks aadressil moostekool@polva.ee
Lisainfo direktor Ave Kikas, tel 523 7322

 
 

Kogu koolipere pärast avaaktust 3. septembril

 

Stuudiumi kasutamine 

Käesolevast õppeaastast on meil kasutusel e-kooli asemel õppeinfosüsteem Stuudium.

Õpilastel ja õpetajatel on seal kasutajakontod olemas, aga lapsevanemad peaksid minema aadressile: https://mooste.ope.ee ja taotlema ligipääsu oma lastega seotud info nägemiseks. Taotluse tegemiseks peab teadma õpilase isikukoodi.

Õpilased saavad oma kontod aktiveerida lapsevanema abiga, kes saab õpilase profiilile lisada meiliaadressi, kuhu saadetakse soovi korral parool. 

Esimestel päevadel pakume kõigile õpilastele ka koolis abi oma kontole sisse logimiseks.

Head kasutamist! Head suhtlemist! Head uut õppeaastat!