8. klass seikles botaanikaaias

8. klass käik täna KIKi õppekäigul Tartu botaanikaaias, kus õpiti tundma Eestimaa looduskooslusi nagu raba, salumets, palumets ja nii edasi. Esmalt meenutati-õpiti, milliseid kooslusi olemas on ja seejärel tuli teadmiste kinnistamiseks täita tööleht. Õpilased valmistasid rühmatööna erinevate koosluste kohta ka plakatid, millest valmib koolis väike näitus.Seejärel uudistati botaanikaaias ringi ja uuriti põnevaid taimi, nagu näiteks hõlmikpuu ja püünisleht. Taimedest pakkus suurt põnevust aktiniidia, mille viljad näevad välja nagu pikaks venitatud tikrid, aga maitsevad nagu kiivid. Neid marju sai ka mekkida ja päris mitu õpilast tahaksid nüüd seda taime oma koduaeda istutada.Oli vaheldusrikas ja õpetlik päev.