Ettevõtlik õpe emakeeletunnis

Eesti keele tunnis ei pea ainult õigekirjareegleid tuupima! Saab teha palju muud huvitavat. Meie õpilastele meeldib näiteks väga teha igasuguseid põnevaid projekte, kus saab oma fantaasia valla lasta ja ise midagi joonistada ja kirjutada. Nii valmisid 4. klassil õpetaja Pireti juhtimisel eesti keele tunnis vahvad koomiksid. Pildiseeriates olid peategelasteks kummitused, makaronid, jõuluvana Peep, hiir, Piip ja Tuut, vanaema, julged ja uudishimulikud tüdrukud. Igaüks sai jutustada üht lugu koomiksikeeles.2. klassi õpilased käisid aga oma klassijuhataja, õpetaja Piretiga Mooste raamatukogus. Raamatukoguhoidja Kaie juhendamisel tutvuti raamatute illustratsioonidega ning "Lugemisisu" programmiga. Lugemisprogrammi eesmärgiks on innustada 5–10-aastasi lapsi lugema, pakkudes selle juurde mängulist lisategevust. Lapsed saavad raamatukogust valida endale lugemiseks meelepäraseid raamatuid. Läbiloetud teosed pannakse lugemispassi kirja ja täidetakse nende kohta loomingulised ülesanded. Õppeaasta lõpus premeeritakse kõiki lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.