Otsime täiendust mõisakooli kokkuhoidvale kooliperele.

Meil on pakkuda osalise koormusega HUVIJUHT-INFOJUHI ametikoht. 

Ning toredad õpilased ja toetavad kolleegid.

Täpsemat informatsiooni saab direktorilt tel 523 7322 

Kandideerimiseks palume saata CV ja töölevõtmise avaldus hiljemalt  6. märtsil meiliaadressile: kool@mooste.edu.ee

 
 

"Uhke tunne oli oma õele kodutütarde rätik kaela siduda!"

Tekst ja fotod: Triinu-Liis Värnik 

 Möödunud nädalavahetusel toimus Põlvamaal, Viluste koolis kodutütarde ja noorkotkaste laager. Sinna minnes ei olnud me sugugi kindlad, mis saavad olema meie tööülesanded.

Reede õhtul laagripaika jõudes avastasime üllatusega, et lapsi oli meeletult palju – lausa 100 ringis. Laagri avamisel pakuti meile õpetaja rolli, kuna mina ja Astrid oleme olnud juba päris pikka aega kodutütred. Esimesena õpetasimegi pisikestele kodutütardele organisatsiooni seadusi ja vormi.

Pärast üksikasjalist õppetööd sai aulas nautida naljaka klouni Ummi etteastet ning seejärel tuli pidulik osa, kus võeti vastu uusi kodutütreid. Meie koolist sai tol õhtul ametlikult kodutütreks minu õde Kadi-Liis. Oli uhke tunne siduda oma õele kodutütarde kollane rätik kaela!

Virtuaalsed käbid

Seejärel moodustasime tiimid ja läksime õue virtuaalseid käbisid otsima. See oli uus ja väga huvitav kogemus, kuna varem ei ole kunagi tahvelarvutitega metsas mängukäbisid jahtima pidanud.

Laupäeval abistasime oma kooli väikesi kodutütreid. Käisime nendega töötubades helkureid meisterdamas ja õpitoas loodust õppimas. See laager oli minu jaoks väga huvitav kogemus, sest sain olla õpetajarollis. Kindlasti saime me sellest väga põnevaid ja uusi kogemusi ning teadmisi.

 

Aulike hoidis kooli lippu keemias kõrgel!

Suurepärased uudised piirkondlikult keemiaolümpiaadilt: meie Aulike tõi 8. klasside arvestuses koju 2.-3. koha. Oleme uhked Aulikese ja õpetaja Lily üle! 

 

Rahvarohke Playback Show

Kooli Playback Show toimus Mooste klubis. Meil oli sel aastal 8 ägedat etteastet, kusjuures 1. klassilt lausa kaks: Leopoldi võimlemise laul ja Sepo Seemani stiilis Birgiti lugu "Ma tean, et sa tead". Žürii hindas seekord kõige paremaks aga täiesti üllatuslikult õpetajate esinemise - Öed Rulli rulli! Õpetajad otsustasid aga loobuda auhinnast ning anda selle esimesele klassile julguse ja ettevõtlikkuse eest. 


Publiku lemmikuks sai 8.-9. etteaste, mille käigus tekkis lavale täielik palmisaare möll. Veel esinesid Buravskye Babushki (9. klass), duo Jedward (Hanna ja Rebeca 5. klassist) ning ka neljas klass tuli välja kahe etteastega: nad tegid Elysa laulu Hunter (mõtlesid ise välja koreograafia!) ja Alan Walkeri Darkside'i. Nii mõnigi etteaste kutsus esile mõnusaid naerupahvakaid ja vaimustushüüdeid. Loodame, et järgmisel aastal on esinejaid veelgi rohkem!


Täname meie kooli õpilasesindust (eriti üheksandat klassi!), kes tegi ürituse juures põhilise organiseerimistöö! Täname 7. klassi poisse kohviku pidamise eest! Aitäh Nikita, et oled meil vinge helimees! Aitäh Kristel, kes meid küpsetamisega välja päästis! Aitäh kõigile esinejatele, žüriile, pealtvaatajatele, abiks olnud lapsevanematele!  

 

Koolis alustas tööd robootikaring

Sellest aastast alustas meie koolis tööd robootikaring, mida juhendab Raivo Kangron. Ringis saavad osaleda kõik õpilased esimesest kuni viimase klassini. Osavõtt on seni olnud väga rohke! Robotite maailm tundub põnev ja haarav ning koos on nende kallal huvitav nokitseda. Koguni nii, et väiksemad bussilapsed kipuvad lausa ära unustama, et vaja koju ka ikka minna:)  

 
 

Valged on põõsad ja valge on lumi.
Valge mu mõte ka.
Üle härmatand maa
kõrgete kellade kumin.

Kuulan hardalt ja keeletult,
olen pisem ja arem.
Ning ma tahaksin
meeletult, meeletult
olla enesest parem.

 

Koolimajas tegutsesid usinad päkapikud

Viienda klassi õpilased korraldasid täna algklassidele päkapikukooli, kus päkapikud valmistasid jõulukaarte ja kaunistasid piparkooke. Piparkoogid said lausa seninägematult uhked!

Aitäh tublidele korraldajatele, abiks olnud lapsevanematele ja muidugi väikestele agaratele päkapikkudele!

Rohkem pilte saab vaadata siin: https://bit.ly/2GxXI9N

 

Rahvarohke jõululaat kooli saalis

Õpilased korraldasid kooli saalis jõululaada, kus kauplesid omavalmistatud hea ja paremaga. Lisaks korraldasid lapsed Maarja Küla toetuseks õnneloosi, mis läks ülimenukalt! Laadal sai veel bingot mängida, meisterdada, kohvitada ja avatud oli isegi ennustamistuba, kus 9. klassi tüdrukud ennustasid soovijatele tulevikku:)

Aitäh laada korraldajatele, müüjatele ja ostjatele!

Pilte laadast saab vaadata siit: https://bit.ly/2UX8RnI

 

Jõulupidu Folgikojas

Pidasime Folgikojas uhke ja meeleoluka jõulupeo koos rahvamuusikakooli ja lastevanematega. Pidu oli tõeliselt vahva – vaatasime jõuluetendust, kuulasime rahvamuusikakooli pillilaste ühisorkestrit. Oli mitmeid toredaid etteasteid, esines kooli ühendkoor, rahvatantsijad, zumba-tüdrukud ja isegi õpetajate räpp-ansambel.

Lisaks tegutses kaks kohvikut, kus leti taga asjatasid 8. klassi õpilased ning mitmed õpetajad olid panustanud hea-paremaga. Kõik said proovida kätt õnneloosis, kus iga loos võitis. Rahvamuusikakooli pillilapsed astud veel üles vabalaval ning fotonurgas sai lasta endast pilti teha.

Peo lõpuks liitus meiega jõuluvana, kes tantsis koos koolirahvaga, jagas kõigile kingipakid ja laulis meiega ühislaulu.

Aitäh kõigile esinejatele, juhendajatele, peo korraldajatele ja külalistele!

Jõulupeo pilte saab vaadata peo pildialbumist Facebookist. Link: https://bit.ly/2GwVXtI

 
 

Mooste linnusõbrad

Meie kooli õpilased võtavad kolmandat aastat osa Eestimaa linnusõbralikuma klassi valimisest. Sel aastal osalevad mängus neljanda klassi õpilased.  Esimeseks ülesandeks oli linnumaja meisterdamine, et tiivulistel sõpradel oleks oma söögilaud.  Novembri kuu jooksul meisterdasid õpilased kolm vahvat linnumaja.

Emma-Leen: Ma tegin selle linnumaja koos oma isaga. Me saagisime relakaga kookospähkli pooleks, õõnestasime seest tühjaks ja puurisime augud. Panime pähklikoortele ketid külge ja oligi valmis. Puurimine oli raske, kaks puuri murdusid pooleks.

Uku: Ehitasime linnumaja koos sõbra Steniga. Aega kulus umbes kolm tundi. Töö käigus kippusid naelad kõveraks minema. Meid aitas õpetaja Mart. Huvitav, millised linnud meie linnumajas käima hakkavad?

Balsnack saatis  lindudele seemneid ja rasvapalle, millega linnusõbrad saavad äsjavalminud linnumajades sulistele sõpradele laua katta ning osavatele meistrimeestele preemiaks natuke näksimist.                

Info konkursi kohta on üleval ka  koduleheküljel. Sealt saab vaadata, millised koolid võistlusest osa võtavad, järgmiste etappide ülesandeid ja esitatud konkursitöid. Linnumajad on väljas siin.