Teistmoodi koolipäev "Väärtuste festival"

25. novembril leidis Mooste mõisakoolis aset huvitav ja teadmisi ja väärtusi täis teistmoodi koolipäev, mis kandis pealkirja "Väärtuste festival".Enne teatrietendust ootasid õpilasi folgikoja eesruumis kuum tee, maitsvad hommikuvõileivad ja tervislikud suupisted. Aitäh, õpetaja Sandra Kripson, kes vastutas hommikutervituse ja tervisliku energiapausi eest.! Lisaks suured tänusõnad kõigile õpetajatele, kes olid hommikul abiks.Sügav kummardus ja aitäh õpetaja Lilyle, kes organiseeris meile omakasvatatud maitsvad porgandid, kaalikad kapsapead.

Teistmoodi koolipäeva hommik algas ühise teatrietendusega folgikojas. Psühhobuss viis koolipere peal läbi vahvaid psühholoogilisi katseid. Oli huvitav ja teadmisi täis hommikutund. Peale teatrietendust liikusid õpilased töötubadesse ja said vestelda sallivuse, meedia, kogukonna turvalisuse, sallivuse, küberkiusamise, väärtuste ja hoolivuse teemade üle ning teha seda kõike oma ala spetsialistidega. Aitäh kõigile juhendajatele, kes viisid läbi töötubasid! Saame olla uhked!

Teistmoodi koolipäevaks mõtlesime välja õpilastele 14 erinevat töötuba! Lisaks huvitavatele töötubadele toimus folgikoja eesruumis Euroopa keelte kohvik. Õpilased said vastata huvitavatele küsimustele, nuputada ja võita vingeid auhindu! Aitäh, Annely Eesmaa ja Janika Usin! Andsime panuse ka noorsootöö nädalasse #looniseomaelu. Võtsime osa tantsuaktsioonist ja tantsisime üheskoos tantsuhiid Märt Agu kokku pandud üheminutilise tantsukava järgi. Tantsimine osutus õpilaste seas nii populaarseks, et peaaegu kaks nädalat tantsiti igas tantsuvahetunnis ainult noorsootöönädala tantsu. Aitäh tublidele tantsijatele!

Kui juba koolipäev oli teistsugune, siis ka lõunatoit muutus Itaalia-päraseks. Õpilastele pakuti teistmoodi koolipäeva raames lõunasöögiks pasta Bolognese härrasmeeste toitu ja rootsipärast salatit. Aitäh, Kristel Metsare! Põnev koolipäev lõppes I trimestri tänusõnade ja tunnistuste jagamisega ning sünnipäevaliste õnnitlemisega. Folgikoja ees kiideti ja tänati hea ja väga hea õppeedukusega õpilasi. Jagati ka värsket koolilehte Terav Pliiats.

Teistmoodi koolipäeva "Väärtuste festival" rahastasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Õpilasesinduste Liit. Sügav kummardus ja tänusõnad SA Mooste Mõisale, kes andsid meile folgikoda kasutada ja Meelis Hainsoole, kes sättis paika heli- ja valgustehnika.