Vabariigi aastapäeva pidulik aktus

Teise trimestri viimasel koolipäeval toimus meie koolis Eesti Vabariigi aastapäeva pidulik aktus. Ettevalmistused said alguse juba esmaspäeval, kui kunstitundides koolimaja piduehteisse saamiseks kaunistusi meisterdama hakkasime. Üheskoos said kaunistused ka ülesse seatud.

Teine klass valmistas traditsiooniks saanud küpsisetordi tervele kooliperele. Torditeol said kõik oma käe külge lüüa ning panuse anda ligi viiesaja küpsise ritta seadmisel. Kaunistamisel oli suureks abiks Fredi ema Merlin. Aktuseks oldi ka kodus ette valmistatud ning pidulikud riided olid kapist välja otsitud. 

Aktus algas kodutütarde ja noorkotkaste poolt lippude sissetoomise ning lastekoori ja õpetaja Lily eestvedamisel ühise hümnilaulmisega. Sünnipäevaõnnitlused meie Eestile andis edasi direktor Ave. Seejärel tutvustasid külalisesinejad meile erinevaid barokktantse. Tervituseks said sõna ka Mooste Babtistikoguduse pastor Ermo Jürma ning Põlva valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Aigi Tiks. 

Aktuse lõpuosas toimus kodutütarde ja noorkotkaste uute liikmete vande andmine. Kodutütarde ridadega liitus  Annaliisa ja värskeks noorkotkaks sai Fred. Palju õnne!

Pilte saad vaadata siit.