KIK-I PROJEKTID 2017/2018 ÕPPEAASTAL

kaardilugemis ning määrati ilmakaari. Õppeaasta lõpetas 5.-6. ja 8. klassi õppereis Lahemaa rahvusparki. Külastati Sagadi mõisa ja RMK Sagadi looduskooli. Järgnes sõit Altjale, et tutvuda vana kalurikülaga, matkata metsas ja mere ääres. Põnev oli rannast karpe korjata ja määrata, põisadru ja teisi merevetikaid ja kaldataimi uurida ning paljajalu kajakate kisa saatel meres sulistada. Kahju ainult, et suurem osa sellest vahvast õppepäevast kulus sõidule.

Ka uuel õppeaastal on ees ootamas KIK-i rahastatavad toredad väljasõidud kõikidele meie kooli õpilastele. Täname KIK-i rahalise abi eest ja jääme põnevusega ootama uusi põnevaid õppekäike, mis teevad õppimise huvitavamaks ja annavad võimaluse vabas looduses ise midagi uurida ja avastada.

 

9. KLASSI LÕPUAKTUS 20.06.2018

Aktus algas hümniga ning direktor Ave Kikase tervituskõnega. Seejärel esines pidulistele 1. klassi õpilane Ander Allev lauluga "Uhke meremees". 9. klassi klassijuhataja Laine Madissoni sõnavõtt oli erakordselt südamlik ning uhkusest pakatav. Tal jagus kiidusõnu ja lustakaid lugusid iga õpilase kohta. Klassijuhataja kõne käigus tänasid lõpetajad lilledega ka oma vanemaid ning kooli õpetajaid. Õppenõukogu protokollid luges ette õppealajuhataja Anne Kriisa ja tunnistused andis kätte direktor Ave Kikas. Koheselt oli kõigil soovijatel võimalus lõpetajaid õnnitleda. Õnnitlejate järjekorrad olid pikad ning lillesülemid muljetavaldavad.

Lisaks oli lõpetajaid tulnud sel tähtsal päeval tervitama Põlva valla esindaja Janika Usin, kes andis üle ka kingituse Mooste Mõisakooli kõige tublimale 9. klassi lõpetajale Hugo Järvele, kes saavutas muuhulgas maksimumpunktid matemaatika eksamil. Kooli poolt said kõik lõpetajad kingituseks Mooste Mõisakooli pildiga tassi ja juturaamatu. Tasside sisse poetas klassijuhataja Laine Madisson lõpetajatele 9. aasta jooksul hoolikalt kogutud piltidega mälupulga.

Tulevast 9. klassi esindas aktusel kõnega Aleks Arusoo.  9. klassi lõpetajate pisarateni liigutavate tänusõnade eest hoolitses Anabell Tenno. Anabell andis üle ka kingitused endistele klassijuhatajatele Leelole, Üllele ja Lainele. Lapsevanemate esindajana võttis sõna Urmo Mälbergi ema Piret Metsoja. Piduliku aktuse lõpetas õpetaja Lily Veidenbergi juhendamisel mudilaskoor. Peale aktust kostitasid kõigi lõpetajate vanemad õpetajaid ülimaitsva tordiga. 

Kõik pildid ja videod 9. klassi lõpuaktusest leiad siit

 

 KOOLI SAABUSID ROBOTID, 15.06.2018

Mooste Mõisakool võtab 2018/2019 õppeaastal kasutusele uued ProgeTiigri toetusmeetme abil soetatud robotid:

¤ LEGO Education WeDo 2 (8 tk);

¤ LEGO Education Mindstorms EV3 (8 tk);

¤ LEGO Education EV3 lisakomplekt (2 tk) ja akulaadijad (4 tk);

¤ sumoplats;

¤ Bee-Bot programmeeritav põrandarobot (2 tk) ja läbipaistev taskutega matt (2 tk);

¤ Sphero SPRK+ haridusrobot;

¤ Ozobot Evo stardikomplekt (2 tk, saadetakse hiljem järele). 

Taotlusi laekus ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru kokku 188 koolist ja 152 lasteaiast, kogusummas üle 810 000 euro. Hindamiskomisjoni otsusega eraldati toetusi 78 koolile ning 80 lasteaiale kokku 240 000 euro eest. Taotlusvoor toimus kahes osas- nii esmakordsetele kui ka korduvtaotlejatele. Taotlusi hinnati toetuse kasutuseesmärgi ja tegevuskava alusel. Samuti võeti otsuste tegemisel arvesse õpetajate kogemust, planeeritavat koostööd ja ristkasutust teiste haridusasutustega seadmete kasutamisel.  

Põlvamaal osalesid taotlusvoorus 12 kooli ja lasteaeda. Esmakordse taotlejana said toetust Mooste Mõisakool, Mooste Lasteaed Tammetõru, Krootuse Lasteaed Pesapuu ja Põlva Kool. Korduvtaotlejatena said toetust Vastse-Kuuste Kool ja Vastse-Kuuste Lasteaed Kaari. Robotid valis välja ja tegevuskava kirjutas Mooste Mõisakooli infojuht-haridustehnoloog Merlin Kirbits, kes lisaks nõustas ka Mooste Lasteaed Tammetõru.  Parima hinnapakkumise tegi Insplay. Mooste Mõisakooli robootikapargi kogumaksumuseks kujunes 4237,73 eurot, millest 85% rahastab HITSA ja 15% on kooli omaosalus.  

 

TÖÖPAKKUMINE 

Mooste Mõisakool pakub uuel õppeaastal tööd:

  • õppealajuhatajale 0,5 ametikohta.

Kandideerimiseks palume saata hiljemalt 1. juuliks avaldus ja CV aadressil kool@mooste.edu.ee.

Lisainfo: Ave Kikas, tel 523 7322.

 

 2017/2018. ÕPPEAASTAL VALMINUD KÄSITÖÖ VIRTUAALNÄITUS

Virtuaalnäituse leiad siit.

Õpilaste käsitööd juhendas ja pildid näituseks talletas õpetaja Helen Juhkam. 

 

 1.-8. KLASSI KOOLIAASTA ÜLEMINEKUAKTUS, 12.06.2018

Aktus algas direktor Ave Kikase tervitusega. Selgus, et hindele "5" õppivaid õpilasi oli 2017/2018 õppeaastal meie koolis kokku 22. Hindele "5" ja "4" õppivaid õpilasi oli kokku 26. Kokkuvõtvalt võib öelda, et lausa üle poolte (57%) kõikidest õpilastest õpivad hindele "5" ja "4". Sellel aastal jagati tunnistused ja kiituskirjad välja klasside kaupa. Õppeedukuse eest kiita saanud õpilaste nimekirja leiad siit. Lisaks õpilastele tunnustati "Aasta õpetajaid": 
Aasta klassiõpetaja - Herdis Paidra;
Aasta klassijuhataja - Lily Veidenberg;
Aasta põhikooli aineõpetaja - Tiina Bergmann;
Elutööpreemia - Laine Madisson.

Aktusel esinesid 2. klassi õpilased luuletusega, 3. klassi õpilased palaga "Kõik on muusika", 1. klassi õpilased lauludega "Võilill" ja "Kaks kalameest" ning 3. klassi õpilased lauluga "Koolitöö lõpeb".

Lisaks jagati aktuse lõpus välja hulgaliselt tunnustusi. Tunnustati Mooste Mõisakooli logo kavandi autorit Martin Vassilit ja tunnuslause "Mõnusate mõtete kool" autorit Liisa Vassilit. Õpetaja Reet Needo andis üle Mooste mõisakooli LOODUSTARK 2018 tunnistused Aalike Apalevile, Astrid Jõerannale, Iren Varikule ja Triinu-Liis Värnikule. Õppealajuhataja Anne Kriisa jagas õpilastele kätte rattajuhiload, eile toimunud spordipäeva diplomid ning projekti "Noor lõvisüda" tänukirjad. Lisaks tunnustati Küünlaümbristejahi aktiivsemaid ning tublimaid 1. klassi lugejaid. Aktiivsemate klasside ehk Sädemekeste tiitlid pälvisid 3. klass, 7.a klass ja 8. klass, kes on olnud kogu kooliperele tõeliselt positiivseks eeskujuks. Peale aktuse lõppu oli kõigil võimalus maiustada kaneelirullide ja kohupiimakringliga ning rüübata kõrvale kakaod või morssi.

Suur-suur aitäh kõigile õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ning koostööpartneritele. Soovime teile ilusat suvevaheaega!

Kõik pildid ja videod aktusest leiad siit

 

SPORDIPÄEV 11.06.2018

Mitmevõistlus koosnes kolmest alast: 60 m jooks, kaugushüpe ja pallivise.

Mitmevõistlus 4.-5. kl T – I koht Kertu-Killu Kiis, II koht Kädi-Loviise Kört ja III koht Luisa Koor, IV koht Janelis Laine. 

Mitmevõistlus 4.-5. kl P – I koht Gertin Abel, II koht Kaspar Kört, III koht Rasmus Narusk.

Mitmevõistlus 6.-7. kl T – I koht Aulike Apalev, II koht Anna Arusoo.

Mitmevõistlus 6.-7. kl P – I koht Maik Kolats, II koht Remi Jušin, III koht Mihkel Sildoja.

Mitmevõistlus 8. kl T – I koht Astrid Jõerand, II koht Aalike Apalev.

Mitmevõistlus 8. kl P – I koht Nikita Oidingu, II koht Aleks Arusoo.

Palli „kõksimine“ – I koht Maik Kolats, II koht Genet Abel.

Hoonöör 4.-5. kl T – I koht Kädi –Loviise Kört, II koht Janelis Laine, III koht Miina Koor.

Hoonöör 4.-5. kl P – I koht Kaspar Kört.

Hoonöör 6.-7. kl P – I koht Genet Abel, II koht Marjon Laine.

Kõik spordipäeva pildid ja videod leiad siit

 

3. KLASSI ÕPILASTEL ON KÜLALISED, 11.06.2018

Esimene kohtumine Maarja Küla kasvandikega toimus sõbrapäeval, 14. veebruaril Marja Külas. Teine kohtumine leidis aset 11. juunil Mooste mõisakoolis. 3. klassi õpilased valmistasid ette jõukohased sportlikud tegevused ja liikumismängud. Näiteks tuli kahe puidust laua abil liikuda tervel meeskonnal ühest punktist teise maapinda puudutamata. Väga põnev oli ka ajalehekull, mida Maarja Küla kasvandikud polnud varem mänginud. Tundsime koos rõõmu aktiivsest õues liikumisest, tunnustasime kõiki osalejaid kiituskirja ja medaliga ning pidasime maha ühise pikniku. Meie külalised lahkusid rõõmsate ja rahulolevatena. Loodetavasti jätkub meie koostöö ka edaspidi.

Kõikide külaskäigust tehtud piltidega saad tutvuda siin

 

 1.-3. KLASS VILJANDIS, 08.06.2018

Õppeaasta lõpus otsustasid 1.-3. klass sõita kevadekskursioonile Viljandisse. Õpilasi saatsid õpetajad Herdis Paidra, Aili Vassil, Hille Karu, Merlin Kirbits ja lisaks ka mõned vanemad. Viljandisse kohale jõudes jagati meid kahte gruppi ning saadeti koos giidiga seiklema. Bonifatiuse gildis voolisid õpilased endale martsipanist maasika ning kaunistasid selle. Mõni õpilane pistis valminud maasika endale kohe põske, samas mõni teine hoidis seda hoolikalt terve ringkäigu vältel ning viis enda kätega valmistatud maiuse hoopis koju.

Viljandi Muuseumis tutvusid õpilased vanaaegsete esemetega - kohvi röstimise seade, mikser ning kummist valmistatud kingade kaitsja. Kõige ekstreemsem oli inimjuusest punutud uurikett, mida neiud oma noormeestele vanasti armastuse märgiks punusid ja kinkisid. Lisaks said õpilased proovida seadet, mis oli leiutatud, et põllutööst väsinud käsi elektriga turgutada. Kondase Keskuses räägiti lähemalt, miks on Viljandi linna erinevates kohtades maasikad ning kuidas need on seotud Paul Kondase tuntud maaliga "Maasikasööjad". Õpilastele räägiti lugu jaanipäevast ja sõnajalaõie otsimisest ning seejärel tuli paigutada väikesed pildid suurele maalile. Tore oli vaadata, kuidas õpilased omavahel arutlesid ja koostööd tegid, et õiged pildid ikka õigesse kohta saaksid asetatud. 

Pärimusmuusika Aidas võttis külalisi vastu Viljandi Kultuuriakadeemia õpilane, kes tutvustas erinevaid pille, lugusid ja rahvamänge. Peale laulu ja tantsu suunduti Viljandi ordulinnusega tutvuma. Põnev oli teada saada, et ka ordulinnuse ajalugu on natuke seotud kassiga. Nimelt müüriti kassi käpajäljega kivi ordulinnuse värava sisse ning hakati uskuma, et selle puudutamine täidab kõik soovid. Kuna käpajäljega kivi on ajajooksul kaduma läinud, siis usutakse tänapäeval, et imevägi on kandunud üle kõigile varemetele. Nii mõnigi õpilane puudutas ordulinnuse väravat ning saatis oma soovid universumi poole teele. Uskuge või mitte, aga õpetaja Merlin Kirbitsa salajased soovid läksid mõni päev hiljem ka täide. 

Ripsilla ületamisel jaguneti kaheks. Need, kes kartsid kõrgust, ületasid silla esimesena. Need aga, kes kõrgust ei kartnud, said lisaks sillaületamisele kogeda ka seda, kuidas giid oma sammude ja kehaga rippsilla kõikuma pani.  Peab tunnistama, et julgeid oli rohkem ning õpilastele tegi kõikuv sild pigem nalja kui tekitas hirmu. Seejärel külastati J. Laidoneri ratsamonumenti, tehti väike peatus Hiiu Kandle ja Ilmapuu juures ning kuulati lugu sellest, miks Jaani kirikus munkasid ei ole. Ekskursiooni lõppedes jagas giid kõigile maasika pildiga kleepekaid ja Viljandi vaatamisväärsustega plakateid.

Peale tegusat ringkäiku kosutati ennast lähedal asuvas kohvikus imeodava (1€) masinajäätisega ning suunduti Viljandi linna tutvustavale rongisõidule. Rongisõit oli väga meeleolukas. Õpilased käitusid terve sõidu vältel nagu superstaarid, lehvitasid möödujatele ning muudkui kilkasid. Tore oli vaadata, kuidas suur hulk inimesi õpilastele ka vastu lehvitas. Kokkuvõtvalt võib öelda, et kogu kevadekskursioon oli teadmisterohke, meeleolukas ja uusi elamusi pakkuv.  

Kõik pildid ja videod sellest ülitoredast kevadekskursioonist leiad siit

 

 3. KLASS TARTUS LUSTIMAS, 06.06.2018

Esmalt külastasid 3. klassi õpilased McDonald'si restorani ja seejärel vaatasid Tasku Cinamonis filmi "Salaagent Max". Transpordikulu ja kinopiletid soetati kohvikuprojekti käigus teenitud tulu eest.

 

 3. KLASSI ÕPPEKÄIK "PÄÄSTJATEL KÜLAS", 04.06.2018  

3. klassi õpilased külastasid koolitusprogrammi "Päästjatel külas" raames Põlva Päästekomandot. Koolitusprogrammi eesmärk on edastada õpilastele läbi praktilise tegevuse eakohased teadmised tuleohutusest, et seeläbi väheneks tuleõnnetuste arv Eestis.

Kõik pildid sellest toredast õppekäigust leiad siit

 

 UMA PIDO, 02.06.2018 

Võrokeelne laulu- ja rahvapidu Uma Pido tõi Kubja laulukaare alla rekordarvu esinejaid,  lausa 3800 lauljat, sealhulgas ka Mooste mõisakooli mudilaskoori lapsed koos Lily Veidenbergi ja Annemari Markvardtiga. Ühtekokku osales peol koos pealtvaatajatega enam kui 8000 inimest. Tegemist oli suurejoonelise juubelipeoga, millega tähistati nii kümneaastast Uma Peo traditsiooni kui Eesti vabariigi 100 aasta juubelit. 

 

 SEITSMENDATE KLASSIDE KLASSIÕHTU, 01.06.2018

Lastekaitsepäeval toimus Mooste Mõisakooli seitsmendate klasside ja Räpina Ühisgümnaasiumi 7. a klassi ühine klassiõhtu. Koos kaeti peolaud, korraldati fotojaht mõisas, mängiti erinevaid seltskonnamänge, kuulati muusikat ja tantsiti. Suured tänud koostöö eest Räpina õpilaste klassijuhataja Tarmo Tammesele. 

 

 PÕLVA MAAKONNA KOOLINOORTE KERGEJÕUSTIKU MEISTRIVÕISTLUSED, 25.05.2018 TILSI STAADIONIL

I koht kaugushüppes - Ander Allev

III koht palliviskes - Lily Anijalg

IV koht teatejooksus - Ander Allev, Kätriin Oksaar, Lily Anijalg, Markus Kaasik, Uku Zolgo, Emma-Leen Kaivo, Kaspar ja Kädi-Loviise Kört. 

Kõik pildid leiad siit

 

 TUTIPÄEVA AKTUS, 25.05.2018

 

9. klassi tutipäev oli meeleolukas ja sündmusterohke. Aabitsalaulu saatel marssisid "mudilased" koos oma mänguasjade, õhupallide ja prääkspillidega saali aktusele. Rõõmsa üllatuse tegi põngerjatele nende endine 4.-5. klassi klassijuhataja Leelo, kes tuli kõiki tervitama. Enne, kui tunnid algasid, tuli kõigil palelast tehtud tutiga oma tool ära kaunistada. 

Esimene tund oli kodulugu ning seda viis läbi praegune klassijuhataja Laine Madisson. Laine Madissoni tehtud esitluse slaidid tekitasid rõõmsat äratundmist ja meenutasid 9 aasta jooksul koolis toimunut. Teine tund oli matemaatika, kus oli mangot kätte võttes ära aimata selle tegelik kaal. Kõige täpsema pakkumise tegi Annabell Tenno, kes sai mango endale. Seejärel tuli muusikatund, mille õpetajateks olid 1. klassi õpilased. Vahvas ringmängus tuletati meelde koduloomade ja – lindude häälitsusi.    8. klassi õpilased viisid läbi ringmängu, kus muusika peatudes tuli sellel, kelle käes oli riidekott võtta sealt üks riideese ja see endale selga-pähe-jalga panna. Eesti keele tunnis oli vaja 8. klassi õpilaste poolt korraldatud poomismängus ära arvata tervituslause. Mudilased olid tublid! Tutipäev lõppes veesõjaga õues ja ujumisega Mooste järves.

Kõik pildid 9. klassi tutipäevast leiad siit

 
 

 "KAITSE END JA AITA TEIST" LÕPUÜRITUS, 23.05.2018

Lõpuüritus leidis aset Põlva Kooli Lina tn 21 koolimaja territooriumil 23. mail. Mooste Mõisakooli esindasid 6. klassi õpilased Anna Arusoo, Birgita Turba, Mihkel Sildoja, Jaan-Iisak Kaivo, Robert Koor, Karmo-Jan Mutso, Martin Vassil ja Remi Jušin. Õpilasi saatis majandusjuhataja Tarmo Vist, kes on ühtlasi ka lõpuüritusel tehtud piltide autor

Lõpuürituse eesmärk oli "Kaitse end ja aita teist" ehk KEAT programmi I etapi käigus omandatud ohutusalaste teadmiste ja oskuste kinnistamine, ohutusteemade eest seisvate asutuste töö tutvustamine ning laste premeerimine aktiivse osavõtu eest koolitustel/loengutel. Lõpuüritusel olid esindatud järgmised ametkonnad ja organisatsioonid: Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitseliit Põlva malev, Eesti Punane Rist Põlvamaa Selts, Maanteeamet, Keskkonnainspektsioon, Operation Lifesaver Estonia, Häirekeskus, Demineerimiskeskus, Elektrilevi.

Kõik pildid KEAT lõpuüritusest leiad siit.  

 

ETTEVÕTLIKE KOOLIDE ESINDAJAD VALGAMAAL 21.05.2018

Esmaspäeval tegid Põlvamaa ettevõtlike koolide esindajad vastukülaskäigu Valgamaale. Ühisesse bussi mahtusid ära Räpina Ühisgümnaasimi, Vastse-Kuuste Kooli, Mooste Mõisakooli, Kanepi Gümnaasiumi ja Saverna Põhikooli õpetajad. Kokku osales väljasõidul 32 õpetajat. Mooste Mõisakooli esindasid direktor Ave Kikas ning õpetajad Kadi Õunap ja Merlin Kirbits.

Ringkäiku alustati Hargla Koolist, kus õpib ainult 39 õpilast. Erilist tähelepanu väärisid õpilaste endi ehitatud õuesõppe klass ja kaasaegsete ning mitmekesiste seadmetega sisustatud poiste puutöökoda. Huviringidest jäid silma võru keele muusikaring, ratsutamisõpe ja kalastusring. Hargla Kool on hea näide sellest, kuidas ka õpilaste arvu poolest väike kool võib korraldada suuri asju. Näiteks kooli 330. aastapäeva puhul kutsusid nad kooliõpilasi üle kogu Eesti joonistama teemal „Minu kool“. Konkursile laekus kokku üle 400 erineva ja omanäolise pildi ja parimatest  töödest näitus kaunistab nüüd Hargla Kooli seinu. Lisaks paistab Hargla Kool silma oma projektide kirjutamise aktiivsusega. Tänu rahastusele on soetatud mitmeid vahendeid ning võimaldatakse õpilastel õppida ka väljaspool klassiruumi (õppekäigud, teemapäevad). Õhkkond Hargla Koolis oli hubane ja sõbralik ning meeldejääva elamuse pakkusid kaks külalistele lauluga esinema kutsutud õpilast. 

Teine kool, kes meid võõrustas, oli Valga Põhikool, kus hetkel on õpilasi õppimas üle 800. Koolimajaga tutvudes hakkasid silma mitmed liikumist ja tervislike eluviise toetavad sisekujunduselemendid (numbrid ja tähed põrandal, kaugushüpe tähis, rühisein jms). Bioloogiaklassis üllatasid külalisi elusad teod, kelle tegemisi saavad õpilased igapäevaselt jälgida. Kindlasti võib Valga Põhikooli üheks suureks eeliseks pidada seda, et linna ujula asub just nende koolimajas. Seega pole üldse imekspandav, et ühe huviringina pakutakse õpilastele ujumist. Kooli poolt pakutavate huviringide valik on tõesti kadestamisväärselt lai. Silma jäävad sellised ringid nagu fotograafia, robootika, astronoomiaring, ettevõtlus ja minifirma, nuputamine ja filosofeerimine. Rikkalik oli ka Valga Põhikooli koolilõuna, kus õpilased ja ka külalised said endale meelepärase toidukorra komplekteerida. Kolmel päeval nädalas on praepäevad ning kahel korral supi ja magustoidu päevad. Meie külastuse ajal oli näiteks valikus ~15 sorti erinevaid salateid, kartulid, makaronid, plov, hakklihapallidega kaste, sealiha köögiviljadega, kuumad köögiviljad jne.

Valga Põhikoolis toimetab aktiivne õpilasesindus, kes korraldavad üritusi (tervisenädal, orienteerumine, viktoriin "Kas tunned kodumaad?", halloweeni disko), osalevad koolituspäevadel ning käivad teistes koolides külas. Märkimisväärne on seegi, et õpilasesindus kajastab kõiki oma tegemisi Facebookis. Põnevaks ettevõtmiseks võib pidada ka projekti "Kogu moos", mille raames õpilased ise keedavad algusest lõpuni ise moosi, loovad brändi ja tutvustavad valminud toodet teistele. Tegevus on jõudnud juba niikaugele, et õpilased käivad oma moose laatadel müümas. Ühe hea ideena jäi meelde jalgpallimängu traditsioon "Õpetajad versus lõpetajad". Mooste Mõisakoolis võiks olla samuti üks selline traditsioon, sisaldagu see endas siis kas jalgpalli, mälumängu või hoopis laululahingut. 

Kolmas ja ühtlasi viimane kool oli hiljuti renoveeritud Valga Gümnaasium. Valga Gümnaasiumis õpib ~150 õpilast ning eriliseks muudab kooli see, et seal saab õppida siseturvalisuse ja riigikaitse õppesuunas. Valga Gümnaasium oli hea näide sellest, kuidas ühendada vana ja väärikas uue ning kaasaegsega. Mitmes klassiruumis oli säilitatud vanad ahjud või põrandad, mööbli hulgas leidus näiteks vanamoelisi raamaturiiuleid koos vanade raamatutega. Eriliselt hakkasid silma avar õpilasesinduse ruum, raadioruum ja ühe õpilase poolt loovtöö raames valminud kinoklass. Valga Gümnaasiumi õpilased viivad aktiivselt erinevate projektide raames läbi töötubasid ja kursisi nii enda koolis kui mujal. Mõned töötoad on isegi võõrkeelsed. Molekulaargastronoomia „Vaese mehe kaaviar ..“, „Teeme paberit, söögiks” ja mikroskoobifotograafia „Väike maailm suurelt“ on vaid mõned näited töötubade teemadest. Lisaks toetavad Valga Gümnaasiumi õpilased ühe välisriigi õpilase haridusteed. Vot see on tõesti suurelt mõtlemine! 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Valgamaa külastus oli väga inspireeriv. Tekkis mitmeid uusi ideid, kuidas siduda õpitut päriseluga, teha koostööd erinevate huvigruppidega, muuta õppetööd huvitavamaks ja tuua sära nii õpilastel kui ka õpetajate silmadesse.  Ekskursiooni Põlvamaa ettevõtlikesse koolidesse organiseeris Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso. Suur-suur aitäh talle! 

Kõik pildid Valgamaa külastusest leiad siit

 

PÕLVA MAAKONNA KOOLINOORTE KERGEJÕUSTIKU MEISTRIVÕISTLUSED, 25.05.2018 TILSI STAADIONIL

I koht kaugushüppes - Ander Allev

III koht palliviskes - Lily Anijalg

IV koht teatejooksus - Ander Allev, Kätriin Oksaar, Lily Anijalg, Markus Kaasik, Uku Zolgo, Emma-Leen Kaivo, Kaspar ja Kädi-Loviise Kört. 

Kõik pildid leiad siit

 

TUTIPÄEVA AKTUS, 25.05.2018

9. klassi tutipäev oli meeleolukas ja sündmusterohke. Aabitsalaulu saatel marssisid "mudilased" koos oma mänguasjade, õhupallide ja prääkspillidega saali aktusele. Rõõmsa üllatuse tegi põngerjatele nende endine 4.-5. klassi klassijuhataja Leelo, kes tuli kõiki tervitama. Enne, kui tunnid algasid, tuli kõigil palelast tehtud tutiga oma tool ära kaunistada. 

Esimene tund oli kodulugu ning seda viis läbi praegune klassijuhataja Laine Madisson. Laine Madissoni tehtud esitluse slaidid tekitasid rõõmsat äratundmist ja meenutasid 9 aasta jooksul koolis toimunut. Teine tund oli matemaatika, kus oli mangot kätte võttes ära aimata selle tegelik kaal. Kõige täpsema pakkumise tegi Annabell Tenno, kes sai mango endale. Seejärel tuli muusikatund, mille õpetajateks olid 1. klassi õpilased. Vahvas ringmängus tuletati meelde koduloomade ja – lindude häälitsusi.    8. klassi õpilased viisid läbi ringmängu, kus muusika peatudes tuli sellel, kelle käes oli riidekott võtta sealt üks riideese ja see endale selga-pähe-jalga panna. Eesti keele tunnis oli vaja 8. klassi õpilaste poolt korraldatud poomismängus ära arvata tervituslause. Mudilased olid tublid! Tutipäev lõppes veesõjaga õues ja ujumisega Mooste järves.

Kõik pildid 9. klassi tutipäevast leiad siit

 

"KAITSE END JA AITA TEIST" LÕPUÜRITUS, 23.05.2018

Lõpuüritus leidis aset Põlva Kooli Lina tn 21 koolimaja territooriumil 23. mail. Mooste Mõisakooli esindasid 6. klassi õpilased Anna Arusoo, Birgita Turba, Mihkel Sildoja, Jaan-Iisak Kaivo, Robert Koor, Karmo-Jan Mutso, Martin Vassil ja Remi Jušin. Õpilasi saatis majandusjuhataja Tarmo Vist, kes on ühtlasi ka lõpuüritusel tehtud piltide autor

Lõpuürituse eesmärk oli "Kaitse end ja aita teist" ehk KEAT programmi I etapi käigus omandatud ohutusalaste teadmiste ja oskuste kinnistamine, ohutusteemade eest seisvate asutuste töö tutvustamine ning laste premeerimine aktiivse osavõtu eest koolitustel/loengutel. Lõpuüritusel olid esindatud järgmised ametkonnad ja organisatsioonid: Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitseliit Põlva malev, Eesti Punane Rist Põlvamaa Selts, Maanteeamet, Keskkonnainspektsioon, Operation Lifesaver Estonia, Häirekeskus, Demineerimiskeskus, Elektrilevi.

Kõik pildid KEAT lõpuüritusest leiad siit.  

ETTEVÕTLIKE KOOLIDE ESINDAJAD VALGAMAAL 21.05.2018

Esmaspäeval tegid Põlvamaa ettevõtlike koolide esindajad vastukülaskäigu Valgamaale. Ühisesse bussi mahtusid ära Räpina Ühisgümnaasimi, Vastse-Kuuste Kooli, Mooste Mõisakooli, Kanepi Gümnaasiumi ja Saverna Põhikooli õpetajad. Kokku osales väljasõidul 32 õpetajat. Mooste Mõisakooli esindasid direktor Ave Kikas ning õpetajad Kadi Õunap ja Merlin Kirbits.

Ringkäiku alustati Hargla Koolist, kus õpib ainult 39 õpilast. Erilist tähelepanu väärisid õpilaste endi ehitatud õuesõppe klass ja kaasaegsete ning mitmekesiste seadmetega sisustatud poiste puutöökoda. Huviringidest jäid silma võru keele muusikaring, ratsutamisõpe ja kalastusring. Hargla Kool on hea näide sellest, kuidas ka õpilaste arvu poolest väike kool võib korraldada suuri asju. Näiteks kooli 330. aastapäeva puhul kutsusid nad kooliõpilasi üle kogu Eesti joonistama teemal „Minu kool“. Konkursile laekus kokku üle 400 erineva ja omanäolise pildi ja parimatest  töödest näitus kaunistab nüüd Hargla Kooli seinu. Lisaks paistab Hargla Kool silma oma projektide kirjutamise aktiivsusega. Tänu rahastusele on soetatud mitmeid vahendeid ning võimaldatakse õpilastel õppida ka väljaspool klassiruumi (õppekäigud, teemapäevad). Õhkkond Hargla Koolis oli hubane ja sõbralik ning meeldejääva elamuse pakkusid kaks külalistele lauluga esinema kutsutud õpilast. 

Teine kool, kes meid võõrustas, oli Valga Põhikool, kus hetkel on õpilasi õppimas üle 800. Koolimajaga tutvudes hakkasid silma mitmed liikumist ja tervislike eluviise toetavad sisekujunduselemendid (numbrid ja tähed põrandal, kaugushüpe tähis, rühisein jms). Bioloogiaklassis üllatasid külalisi elusad teod, kelle tegemisi saavad õpilased igapäevaselt jälgida. Kindlasti võib Valga Põhikooli üheks suureks eeliseks pidada seda, et linna ujula asub just nende koolimajas. Seega pole üldse imekspandav, et ühe huviringina pakutakse õpilastele ujumist. Kooli poolt pakutavate huviringide valik on tõesti kadestamisväärselt lai. Silma jäävad sellised ringid nagu fotograafia, robootika, astronoomiaring, ettevõtlus ja minifirma, nuputamine ja filosofeerimine. Rikkalik oli ka Valga Põhikooli koolilõuna, kus õpilased ja ka külalised said endale meelepärase toidukorra komplekteerida. Kolmel päeval nädalas on praepäevad ning kahel korral supi ja magustoidu päevad. Meie külastuse ajal oli näiteks valikus ~15 sorti erinevaid salateid, kartulid, makaronid, plov, hakklihapallidega kaste, sealiha köögiviljadega, kuumad köögiviljad jne.

Valga Põhikoolis toimetab aktiivne õpilasesindus, kes korraldavad üritusi (tervisenädal, orienteerumine, viktoriin "Kas tunned kodumaad?", halloweeni disko), osalevad koolituspäevadel ning käivad teistes koolides külas. Märkimisväärne on seegi, et õpilasesindus kajastab kõiki oma tegemisi Facebookis. Põnevaks ettevõtmiseks võib pidada ka projekti "Kogu moos", mille raames õpilased ise keedavad algusest lõpuni ise moosi, loovad brändi ja tutvustavad valminud toodet teistele. Tegevus on jõudnud juba niikaugele, et õpilased käivad oma moose laatadel müümas. Ühe hea ideena jäi meelde jalgpallimängu traditsioon "Õpetajad versus lõpetajad". Mooste Mõisakoolis võiks olla samuti üks selline traditsioon, sisaldagu see endas siis kas jalgpalli, mälumängu või hoopis laululahingut. 

Kolmas ja ühtlasi viimane kool oli hiljuti renoveeritud Valga Gümnaasium. Valga Gümnaasiumis õpib ~150 õpilast ning eriliseks muudab kooli see, et seal saab õppida siseturvalisuse ja riigikaitse õppesuunas. Valga Gümnaasium oli hea näide sellest, kuidas ühendada vana ja väärikas uue ning kaasaegsega. Mitmes klassiruumis oli säilitatud vanad ahjud või põrandad, mööbli hulgas leidus näiteks vanamoelisi raamaturiiuleid koos vanade raamatutega. Eriliselt hakkasid silma avar õpilasesinduse ruum, raadioruum ja ühe õpilase poolt loovtöö raames valminud kinoklass. Valga Gümnaasiumi õpilased viivad aktiivselt erinevate projektide raames läbi töötubasid ja kursisi nii enda koolis kui mujal. Mõned töötoad on isegi võõrkeelsed. Molekulaargastronoomia „Vaese mehe kaaviar ..“, „Teeme paberit, söögiks” ja mikroskoobifotograafia „Väike maailm suurelt“ on vaid mõned näited töötubade teemadest. Lisaks toetavad Valga Gümnaasiumi õpilased ühe välisriigi õpilase haridusteed. Vot see on tõesti suurelt mõtlemine! 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Valgamaa külastus oli väga inspireeriv. Tekkis mitmeid uusi ideid, kuidas siduda õpitut päriseluga, teha koostööd erinevate huvigruppidega, muuta õppetööd huvitavamaks ja tuua sära nii õpilastel kui ka õpetajate silmadesse.  Ekskursiooni Põlvamaa ettevõtlikesse koolidesse organiseeris Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso. Suur-suur aitäh talle! 

Kõik pildid Valgamaa külastusest leiad siit

 

HEAD KOOLIMINEJATE VANEMAD!

Kui teie lapsed alustavad sügisel Mooste Mõisakoolis oma kooliteed, siis kohtume heal meelel teiega juba kevadel. Jagame infot vajalike õppevahendite ning tulevase töökorralduse kohta. Tutvustame kooli, klassiõpetajat ja tugisüsteeme ning vastame teie küsimustele.

Ootame teid neljapäeval, 24. mail kell 17.00 koolimajas teisel korrusel asuvas pesa klassis. Ühtlasi võtame vastu 1. klassi astujate dokumente. 

Esimesse klassi õppima asumiseks tuleb esitada hiljemalt 31. maiks 2018 Mooste Mõisakooli direktorile järgmised dokumendid:

1) vormikohane taotlus;

2) lapse isikut tõendava dokumendi koopia;

3) lapsevanema isikut tõendava dokumendi koopia;                      

4) tervisekaart või väljavõte tervisekaardist;

5) koolieelse lasteasutuse poolt välja antud koolivalmiduskaart;     

6) lapse foto, suuruses 3 × 4 cm.

 

ÜLEKOOLILINE FANTAASIAPROJEKT "IMEDE AED", MÄRTS - MAI 2018

Õpilastel tuli projekti raames joonistada pilt olematust taimest Imede Aias. Võis teha ka pildi putukatest, kes aia funktsioneerimisele toeks on. Pildile tuli lisada oma taime tutvustus: 1) välimus; 2) kasvukoht (temperatuur, millist pinnast vajab, kui palju sademeid jne); 3) eluviis, iga; 4) paljunemisviis; 5) Mis teeb selle taime eriliseks?; 6) Kas on teistele elusolenditele, sealhulgas inimestele kasulik?; 7) Kas see on tavaline või pigem haruldane taim?; 8) Kas inimestel oleks võimalik seda oma aias kasvatada? Miks nii?.

Tööde eest said õpilased hinde nii eesti keeles, kunstis kui loodusõpetuses (bioloogias). Kokku valmis fantaasiaprojekti raames 52 omanäolist tööd (1.-3. klassi arvestuses 22 tööd, 4.-6. klassi arvestuses 14 tööd ja 7.-9. klassi arvestuses 16 tööd). Parimate tööde autoreid tunnustati 09.05.2018 toimunud hommikukogunemisel.

Kõik projektitööd leiad siit

NUTIVIKTORIIN, 14.-17.05.2018

14. maist kuni 17. maini toimub üleriigiline nutiviktoriin “Nutt tuleb peale”.

Osalema on oodatud 1.-12. klassi õpilased. Maksimaalne võistkond on 3-liikmeline, kuid võib osaleda ka üksi. Igas vanuseastmes on AINULT 5 valikvastustega küsimust!

Koolivõiskondade loosiauhinnad on välja pannud Haridus- ja Teadusministeerium, Päästeamet. Lisaks nendele ka Playtech, Tieto, COOP, Insplay, Tactic, Microsoft ja Swedbank. 

Osaleda saad siin - http://nutiraama.weebly.com/nutiviki.html.

 

 KEVADKONTSERT KOGU PERELE 15.05.2018

Täname kõiki esinejaid, juhendajaid ning Mooste Rahvamuusikakooli selle imeilusa kevadkontserdi eest. Aitäh ka neile külalistele, kes vaatamata varajasele kellaajale said kohale tulla. Need, kelle tööaeg või päevakava seda ei võimaldanud, saavad põgusa ülevaate laste esinemisest piltide ja videote vahendusel.

Soovime kõigile ilusat ja helisevat kevade jätku!

 

3. JA 4. KLASSI ÕPPEKÄIK ETTEVÕTLUSKÜLLA, 14.05.2018

Ettevõtlusküla tehislinnakus toimus koolitusmäng "Ettevõtlik pere." Õpilased said läbi rollimängu teadmisi rahast, säästmisest, meeskonnatööst pereettevõttes. Lisaks said õpilased harjutada müügitegevust, klientidega suhtlemist ning pangatehingute sooritamist. Õpilastega olid kaasas klassijuhatajad Herdis Paidra ja Sandra Kesvatera. 

Kõik pildid leiad siit

 

ÕPILASKOHVIK, 12.05.2018

11.-12. mail toimus Moostes IXX rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü. Ka meie kooli kohvikumeeskond oli platsis ja pakkusime süüa-juua laupäeval veskiteatris, kus kell 13.00 - 17.00 toimusid vabalava kontserdid. Kuulda sai näiteks Aapo Ilvest ja Marju Varblast, Julgurit, Saaremaalt pärit Küid ja teisigi. Meeleolu oli lustlik, ilm suvine ja olemine mõnus. Kohvikut tegid seekord Iren, õpetaja Kadi ja Helen, Hanna ja Rebeca ning abiks oli ka sõber Marta Tartu kesklinna koolist. Festivali edukale toimumisele aitasid vabatahtlikena kaasa Astrid, Diana, Kermo ning vilistlased Marleen ja Irina. 

 

ROOTSI FOLKBÄNDI LAJKA KONTSERT, 11.05.2018

Reedel kell 10.20 andis Mooste mõisakoolis kontserdi Rootsi folkbänd Lajka, kes esines ka Mooste folgi reedeõhtusel kontserdil. Õpilaste tagasiside bändile oli igati positiivne.  Pillilood võtsid jala tatsuma ja käe plaksuma. 

Bändi koosseis: 
Isak Bergström - akordion
Linnea Aall Campbell - viiul
Mats Gawell - kitarr 

Lisainfot bändi kohta leiad siit

Kõik pildid ja videod kontserdist leiad siit

 

E-KÜLALISTUNNID 09.-11.05.2018

09.05.2018 kell 09.00 Malle Rajangu: Kuidas nutiajastul keskenduda? - osalesid 7. a ja 7. b klassi õpilased ning õpetaja Kadi Õunap

10.05.2018 kell 11.00 Tõnu Mertsina: Millest sõltub minu palk? - osalesid 8. klassi õpilased, õpetajad Lily Veidenberg ja Merlin Kirbits

11.05.2018 kell 09.00 Daniel Levi Viinalass "Kuidas saada kuulsaks? - osalesid 3. ja 4. klassi õpilased, õpetajad Sandra Kesvatera, Hille Karu, Merlin Kirbits, Herdis Paidra ja Lily Veidenberg. 

Külalistunnid on järelvaadatavad aadressil https://tagasikooli.ee/100e-tundi/e-kulalistunnid/

E-külalistund on 45-minutiline koolitund, millest 15-20 minutit viib läbi külalisõpetaja ja seda Youtube’i otseülekandena. Korraga võib ühest tunnist osa võtta mistahes arv õpilasi kõikidest koolidest üle Eesti. Kõik õpilased saavad külalisõpetajaga suhelda tunni ajal ühise jututoa abil. E-külalistundide teemad pakkusid välja õpilased ning need on seotud ainetundides käsitletavate teemadega. Iga tund on inspireeritud ühest õpilase küsimusest.

STIILINÄDAL, 07.-11.05.2018

Esmaspäev, 07. mai - MOEÄPARDUSED (riided, mis omavahel kokku ei sobi)

Stiilinädala esimene päev sai seljatatud. Stiilituid, maitsetuid ja ammu moest läinud riietusi kohtas õige mitmeid. Pilk jäi pidama ka põnevatel riietel, mida oma garderoobi sisuna sooviks näha. Väga äge, et koolipere nõnda palju oma kostüümidega vaeva oli näinud. 

Kõik pildid sellest äpardusterohkest päevast leiad siit

Teisipäev, 08. mai - VANAD EESTLASED (rahvariided, linane ja villane kangas, pastlad ...)

Stiilinädala teine päev möödus väga maalähedaselt ja samas võistluslikult. Köievedu ja paku sisse naela löömine osutusid parajaks proovikiviks. Kired möllasid ikka täiega! Õpilased said tunda nii võidurõõmu kui ka hetkelist kaotusvalu ... millele siis kaotaja meeskond 101 põhjendust suutis leiutada. Ülilahe!

Kõik pildid ja videod vanadest ja väärikatest eestlastest leiad siit

Kolmapäev, 09. mai - PUNKARID (nahk, värvilised ja/või püstiaetud juuksed, haaknõelad, needid ...)

Stiilinädal on täies hoos. Iga päevaga lisandub üha uusi õpilasi ja õpetajaid, kes ägedate kostüümidega üllatavad. Teadmised punkaritest on kõige paremad 8. klassi tüdrukutel ning Sandra Kesvateral ja Laine Madissonil. Kas sina näiteks tead, kes oli 1980. aastate alguses punkbändi Generaator M solist? Noorem vanuseaste mängis neljandal vahetunnil õpetaja Merlin Kirbitsa algatusel sülleistumisega kaardimängu. Üksteise süles tunti end üsna mugavalt ning ka õpetaja Herdis Paidra põlve peale võtmine ei käinud kellelegi ülejõu. 

Kõik pildid sellest pungilikust päevast leiad siit

Neljapäev, 10. mai - DISNEY MULTIFILMIDE KANGELASED (Miki ja Minni Hiir, Piilupart Donald, Lõvikuningas Simba, Printsessid Anna ja Elsa sõpradega, seitse pöialpoissi, Lumivalgeke, Okasroosike, kaunitar Bella ja Koletis, merineitsi Ariel, Peeter Paan, Kapten Konkskäsi, indiaanitüdruk Pocahontas, Rapuntsel, Vaprake, Mowgli, Robin Hood, Lammutaja Ralf ...) 

Stiilinädala neljas päev oli kõige mängulisem. Põnevaid ja eripalgelisi kangelasi tuiskas mööda maja ning õuealal ringi hulgaliselt ja nii mõnigi leidis endale paarilise. Hiiri tuli kohale lausa terve pesakond. Vahetundide ajal tuli õpetaja Kadi Õunapi eestvedamisel tunda õpilastel ära multifilmide tunnusmuusika.

Kõik pildid sellest muinasjutulisest päevast leiad siit

 

Reede, 11. mai - SUVITAJAD (rannakleidikesed, lühikesed püksid, plätud ja sandaalid, kübarad, päikeseprillid ...)

Stiilinädala viies ja ühtlasi ka kõige viimane päev on suviselt soe ja päikeseline! Hommik algas meeleoluka Rootsi folgibändi Lajka kontserdiga. Peale seda sai õues suviseid pilte klõpsida ning osaleda õpetaja Kadi Õunapi korraldatud teatevõistluses. Õpilased näitasid üles nii kiirust kui ka osavust ja nuustikuga ühest ämbrist teise kantav vesi jõudis kohale mängleva kergusega. Samal ajal, kui kooliõuel lihtsalt mängiti veega, suundusid 1.-3. klassi õpilased Põlvasse ujumistundi nautima. Kõrvu kostus, et mõni hulljulge on varbad ka juba (väidetavalt) sooja järvevette kastnud.

Ja ongi stiilinädal läbi saanud. Seda nädalat jäävad meenutama toredad pildid ja lustlikud videod läbiviidud tegevustest. Aitäh kõigile, et vastu pidasite! Samuti täname vanemaid, kes oma laste tegemistele kaasa elasid ning kostüümide valimisse panustasid. Te olete lihtsalt suurepärased!

Kõik pildid sellest kaunist suvepäevast leiad siit

 

MOOSTE MÕISA JA MÕISAKOOLI ÜHINE HEAKORRATÖÖDE TALGUPÄEV, 04.05.2018 KELL 10.00-15.00

Ootame osalema kõiki sõpru, lapsevanemaid ja muidu vahvaid inimesi! 

Tublimate talguliste vahel loosime välja auhindu! Pakume teed ja kehakinnitust.

Talgule tulijail võimalusel kaasa võtta oma reha ja töökindad. Saab osaleda ka mingi osa päevast!

Ajakava:

1) kell 08.30-09.15 6. klass

2) kell 09.25-10.10 1.-2.  klass + 7. klass (nii a kui b)

3) kell 10.20-11.05 9. klass + 3. klass

4) kell 11.20-12.05 4.-5. klass

5) vabatahtlikud

6) kell 13.15-14.00 8. klass

Teeme koos koduümbruse ilusaks!

¤ ¤ ¤ 

05.05. toimus üle eestiline „Teeme ära“ talgute päev. Selle raames korraldas Mooste Mõisakool oma väikesed talgud 04.05. Taevas oli meile armuline ja andis  imelise ilma. Töö läks lahti juba hommikul ühes esimese tunnikellaga. Oma panuse said anda kõik klassid ja nendega koos ka õpetajad. Lastel jagus töölusti pikemalt. Nii mõnigi õpilane riisus, korjas prügi ja tegi muid heakorra töid mitme tunni vältel. Oma abikäe ulatasid ka osad lapsevanemad. Peale lõunat oli kooli ümber töötamas märgata isegi mõnd vilistlast. Kõiki usinaid töölisi kostitati morsi ja kringliga. 

Kõik pildid talgupäevast leiad siit

 

OSKUSTE FESTIVAL "NOOR MEISTER 2018" TALLINNAS, 03.05.2018 

Eesti Näituste messikeskuses toimunud festivalil osalesid 7. ja 8. klassi õpilased ning õpetajad Helen Juhkam ja Hille Karu. Päeva juhtis Kristel Aaslaid, lavaprogrammist olid huvitavamad mustkunstnik ja noor-DJ võistlus. Festivalil oli võimalik külastada erinevaid töötube ning mängida simulaatoritega. Paljudest töötubades jagati erinevates mängudes osalemise eest ka auhindu (nt päikeseprillid, rahakassad, pastakad, kommid, helkurid). Päev oli vaheldusrikas ja õpilaste jaoks huvitav. 

 

PILDISTAMINE, 02.05.2018

Pildistamine toimub koolis kohe esimesel päeval pärast koolivaheaega, ehk siis 2. mail. Kõik õpilased saavad klassijuhatajalt enne vaheajale minekut kaasa tellimislehe, kuhu saab kirja panna, milliseid pilte soovite. Infoga saab tutvuda leheküljel http://www.fotorobot.ee/. Sel aastal on lisaks sularahas maksmisele võimalik pilte ka pärast internetist tellida ja ülekandega tasuda.

 

KÜÜNLAÜMBRISTE- JA PATAREIJAHT 2017-2018 ON LÕPPENUD!, 02.05.2018

Mooste Mõisakoolist osalesid "Küünlaümbriste jahi" ja "Patareijahi" kampaanias esimese, kolmanda ja neljanda klassi õpilased. Tegemist on lastele ja noortele suunatud keskkonnakampaaniaga, mille käigus kogutakse juba 5. aastat järjest tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid ja tühjasid patareisid eesmärgiga vähendada loodusesse sattuvate küünlaümbriste ja patareide hulka.  

2017-2018 aastal osales kampaanias 446 kooli ja lasteaeda ning 11 930 last. Kokku koguti 4 098 213 küünlaümbrist  ja 878 639 patareid. Mooste Mõisakooli 1. klassi õpilased kogusid kokku 968 küünlaümbrist (Põlvamaa arvestuses 20. koht) ning 1. klassi kõige usinam koguja oli Eliise Miitel (613). 3. klassi õpilased kogusid kokku 2083 küünlaümbrist (Põlvamaa arvestuses 12. koht) ja kõige suurema panuse andis Aleks Marten Porro (607). 4. klassi õpilaste saagiks oli 2478 küünlaümbrist (Põlvamaa arvestuses 9. koht) ning kõige tublim koguja oli Kertu-Killu Kiis (1296). Kõigi tulemustega saad täpsemalt tutvuda siin

Loosiõnn naeratas Eliise Miitelile ja õpetaja Herdis Paidrale. 

 

TEEÄÄRED PRÜGIST PUHTAKS! 20.04.2018

Aitäh 2. klassi eeskujule! 1. klass võttis ka plaaniks korrastada oma kooli ümbrust. Kuna loodusõpetuses oli teemaks kevadtööd, oli otsus tehtud. 1. klassi kogutud prügi hulgas oli kahjuks hulgaliselt kooli lähiümbrusest leitud klaasikilde, suitsukonisid, kommipabereid. Ülimalt kahju oli just neid leida KOOLI ümbert. Hoidke palun oma mõisakooli!

 

PILLE KRIISA LOENG-SEMINAR TEEMAL "SÕLTUVUSED JA ENNASTHÄVITAV KÄITUMINE" 18.04.2018

Kõigil õpilastel oli sellel päeval ainult neli esimest tundi. 

Kell 09.50 - 12.15 toimus loeng-seminar 6. - 9. klassi õpilastele.

Kell 12.45 - 15.00 toimus loeng-seminar kooli töötajatele.

Pille Kriisa on koolitaja, kelle erialane professionaalsus ja kaasahaaravad koolitajaoskused on avaldanud muljet nii noortele, õpetajatele kui ka lastevanematele. Pille Kriisa on pälvinud Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnustuse, kui noortest koosnenud tunnustuskomisjon valis ta 2014. aastal enim silma paistnud koolitajaks.

Pildid Pille Kriisa loengust leiad siit

 

ETWINNINGU KONTAKTSEMINAR LISSABONIS, 12.-14.04.2018

Mooste Mõisakooli infojuht-haridustehnoloog Merlin Kirbits osales Portugalis toimunud eTwinningu kontaktseminaril "Coding and Robotics" (programmeerimine ja robootika). Merlin Kirbits tegi ka inglise keelse ettekande erinevate robotite (Bee-Bot, Ozobot, Lego Wedo 2.0, Dash ja Sphero) kasutamise võimalustest eTwinningu projektis. Suured tänud Mooste Mõisakooli inglise keele õpetaja Laine Madissonile, kes oli ettekande ettevalmistamisel suureks abiks.

eTwinningu kontaktseminari kohta lähemalt saad lugeda siit

Kõik reisipildid ja -videod leiad siit.  

 

PÕLVA KOOLI  JUTUVESTJA KONKURSS TEEMAL "VÄGEV MEES", 13.04.2018 

Kolmanda klassi õpilased Eliise ja Emma-Leen osalesid Põlva Koolis toimunud jutuvestja võistlusel. Kokku osales tänavu 12 jutuvestjat. Eliise jutustas vägevast mehest, kes teadis ussisõnu ning Emma-Leen pajatas loo tugevast karjasest. Korraldajad kiitsid kõiki osalejaid, paremusjärjestust ei selgitatud. Tunnustuse ja kiituse teenisid kõik jutuvestjad. Peamine on aga see, et jälle ollakse ühe kogemuse võrra rikkamad.

 

ÕPILASED TEADUSFESTIVALIL 12.-13.04.2018

Neljapäeval 12. aprill külastastasid ERM-is toimunud teadusfestivali 8. klassi õpilased ja reedel 13. aprillil 5.- 7. klassid õpilased Osaleti erinevates töötubades ja tutvuti õpilaste teadustöödega. 

Näiteks 6. klassi poisid meisterdasid Merkuur OÜ mobiilses töötoas vahvad spinnerid ning tüdrukud tegutsesid Väätsa Põhikooli Kosmoseprogrammi töötoas, kus prooviti säraküünla süütamist superkondensaatoriga. Aega jäi ka Hullu Teadlase etteaste külastamiseks. Palju põnevat saadi teada õpilaste stendiettekandeid uurides ja stendide tutvustusi kuulates.

 

Kõik pildid ja videod teadusfestivali külastusest leiad siit

 

NOORTE KARJÄÄRIPÄEV, 12.04.2018

7. a klass ja Kermo 9. klassist osalesid neljapäeval 12. aprillil Mooste Folgikojas Põlvamaa Arenduskeskuse ja Kagu-Eesti Rajaleidja keskuse koostöös korraldatud noorte ettevõtlikuse suurendamisele suunatud karjääripäeval. Ürituse raames kuulutati välja Põlvamaa noortekonkursi Välgatus võitjad. Välgatuse võitjaks ja parimaks minifirmaks sai Kristallselge. Žürii poolt märgiti ära ka meie kohvikuteprojekt. Lisaks projektide tutvustamisele toimusid töötoad. Loe lisaks siit

 

 JÄÄTISE- JA VÕIMEISTRID, 11.04.2018

11.04 oli meie kooli külalisõpetajaks toidutehnoloog Sirje Pajumägi MTÜ-st Elav teadus. 6. klass sai teadmisi jäätise valmistamise ajaloost maailmas ja Eestis ning sellest, kuidas valmib jäätis tööstuses. Tunni lõpus sai igaüks ise jäätist valmistada. Töö käigus läks vaja piima, koort, maitseainet, suhkrut, jääkuubikuid ja kilekotte ning rohkesti lihasjõudu. Tulemus oli igati vaeva väärt.  4. ja 8. klass tutvusid või valmistamise ajalooga ning valmistasid 0,5 liitristes purkides vahukoort raputades võid. Võileib isetehtud võiga maitses hästi. Hämmastav, et või ja jäätise valmistamiseks ei olnud vaja mingeid keerukaid masinaid ega külmkappi.

Kõik pildid leiad siit. 

 

TEEÄÄRED PRÜGIST PUHTAKS! 04.04.2018

2. klassi õpilased koos õpetaja Annemariga on juba mitmendat korda omaalgatuslikult korjanud Mooste teede äärest prügi kokku. Väga tublid! Teeb kurvaks, kui iga päev loobitakse kommi- ja krõpsupabereid ning muud prahti lihtsalt suvaliselt maha. Hoidkem oma kooli- ja koduümbrus puhta ja ilusana!

 

 R. ROHU NIMELINE KONKURSS, 04.04.2018

R. Rohu nimelisel konkursil pälvis tunnustuse 12 parima välja valitud töö hulgas Mooste Mõisakooli IV klassi õpilane Kristin Tepaskind. Kristinit juhendas õpetaja Hille Karu. Luuletusega saad tutvuda siin

 

 LIHAVÕTTED MÕISAKOOLIS, 02.04.2018

Esmaspäeval, 2. aprillil tähistasime koolis lihavõtteid mitme üritusega. Pesaklassis on esmaspäeval ja teisipäeval avatud uhke näitus, kus väljas üle 40 õpilaste ja õpetajate kaunistatud pühademuna. Mune hindasid iga klassi poolt valitud esindajad ja õpilasesinduse soovil direktor Ave, õpetaja Aili ja majandusjuhataja Tarmo. Kaunimaid välja valida oli väga raske, sest üks muna on uhkem kui teine ja teine uhkem kui kolmas! 

Zürii lemmikud:

1. koht – Eliise
2. koht – Marleen
3.-5. koht – Kaspar, Rebeca, Meribel

Publiku lemmikud: Kaspar ja Liisa

Õpetajate arvestuses parimad:

1.-2. koht – õpetaja Kadi
1.-2. koht – õpetaja Merlin

Söögivahetunni ajal toimus ka suur ülekooliline aardejaht, mille valmistas ette õpilasesinduse liige Hanna Juhkam 4. klassist koos ema Helen Juhkamiga. Kõik klassid pidi lahendama salakirju ja otsima uusi vihjeid erinevatest kohtadest koolimajas. Mängu lõpus ootas kõiki magus pühadeteemaline auhind.

Kõik pildid leiad siit

 

PÕLVA MAAKONNA KOOLIDE SISEKERGEJÕUSTIKU MEISTRIVÕISTLUSED, 27.03.2018

Meistrivõistlused toimusid Võrus ja nendel osales Mooste Mõisakoolist Mihkel Sildoja, Markes Kesa, Maik Kolats, Astrid Jõerand, Iren Varik, Rasmus Urgand ja Kermo Linde. Kohtunikena olid kaasas Aalike Apalev ja Nikita Oidingu. Õpilastega käisid kaasas õppealajuhataja Anne ja majandusjuhataja Tarmo. Mooste Mõisakooli õpilased saavutasid viis medalikohta:

Astrid Jõerand II koht TB-vkl. kuulitõukes;
Maik Kolats II koht PB-vkl. 60 m jooksus;
Maik Kolats II koht PB-vkl. kuulitõukes;
Maik Kolats III koht PB-vkl. kaugushüppes;
Maik Kolats III koht PB-vkl. 1000 m jooksus.

 

 VEEPÄEVALE PÜHENDATUD VIKTORIIN, 22.03.2018

1. märtsil tähistati rahvusvahelist veepäeva. 19.-23. märtsini said 5.-6. klassi õpilased veebis lahendada veepäevale pühendatud viktoriini. Kokku võttis viktoriinist osa 2146 5.-6. klassi õpilast 114 koolist. Küsimused olid koostatud Keskkonnaameti 2014. aastal väljaantud veeteemalise õpimapi põhjal. Ülesannete lahendamise käigus tuletati taas meelde, et vesi on üks olulisemaid loodusvarasid ning ilma veeta ei saaks olla ka elu.

Meie kooli 6. klassi õpilaste tulemustega võis rahule jääda. Kõige rohkem punkte said Remi (38 punkti), Anna ( 36 punkti) ja Birgita (30 punkti). Kõigi viktoriinis osalejate vahel loositi välja 40 veekindlat mobiilikotti, kuid meie õpilastele loosiõnn seekord ei naeratanud. Viktoriini küsimused ja õiged vastused leiad siit

 VALGAMAA ETTEVÕTLIKE KOOLIDE ESINDAJAD KÜLASTASID PÕLVAMAAD, 22.03.2018

Neljapäeval toimunud külastuse eesmärk oli vahetada omavahel kogemusi, arutada koostöövõimalusi ja hoida ettevõtlike koolide suhtlusvõrgustik aktiivsena. Mooste Mõisakoolis võttis 19 külalist vastu direktor Ave Kikas, mõisahoonet tutvustas õpetaja Laine Madisson. Mooste Mõisakooli muredest ja rõõmudest ettevõtliku koolina rääkis programmi koordinaator Kadi Õunap. Oma klassi ettevõtlikke tegemisi tutvustasid külalistele 3. klassi õpilased Uku ja Adeele ning õpetaja Herdis Paidra. Uku mängis ka ühe vahva lõõtsaloo. Valgamaalastele avaldas muljet meie õpilaste julgus ja esinemisoskus. Juba mais lubati meid kutsuda vastukülaskäigule.

 

 EMAKEELEPÄEVAGA SEOTUD TEGEVUSED, 22.03.2018

Tähistasime emakeelepäeva veel selgi nädalal. Korraldasime 7. a ja 8. klassi õpilastega algklassidele keeleteemalisi mänge ja võistlusi. Sai nuputada, aaret otsida, sõnu seletada jpm. Algklassilapsed olid rõõmsad ja seitsmendikud-kaheksandikud tublid!

Kõik pildid leiad siit

 

 RÄNDNÄITUS "HOIA, MIDA ARMASTAD!" 12.-16.03.2018

Rändnäitus valmis 2010. aastal, mil täitus 100 aastat Eesti looduskaitsest. Nädala jooksul uurisid õpilased Eesti looduskaitset tutvustavaid vibustende (10 stendi, alateemadeks: milleks loodust kaitsta, mida ja keda ja kuidas looduses kaitsta, kuidas looduses käituda jne). Töölehtede täitmisele lõbusaks vahepalaks olid 6 komplekti mängulisi eksponaate, mille abil sai otsida loomakodusid, aidata loomi neid varitsevatest ohtudest mööda, võrrelda meie kodude mõju keskkonnale ja mängida looduskaitseteemalist põrandamängu. Rändnäituse materjalid aitasid põnevamaks muuta 4.-8. kl õpilaste loodusainete tunde.

Rändnäitust ja sellega seotud tegevusi Mooste Mõisakoolis koordineeris õpetaja Reet Needo.

 

 TÄHELEPANU, START! 15.03.2018

Põlva maakonna "Tähelepanu, Start!" võistlustel osalesid Lily, Laas, Sten Allikvee, Emma- Leen, Uku, Kaspar, Kädi- Loviise ja Janelis. Õpilasi saatsid Annemari Markvardt ja Tarmo Vist.

 

 MATEMAATIKA VÕISTLUSMÄNG KÄNGURU, 15.03.2018

Eestis toimus Känguru mäng 23. korda ning sellest võttis osa ~24 630 õpilast 392 koolist. Mooste Mõisakoolist osales võistlusel 20 õpilast: Ander Allev, Looreli Molok, Matthias Neerot, Kätriin Oksaar, Marvin Rammul, Hanna Juhkam, Luisa Koor, Miina Koor, Liisa Vassil, Remi Jušin, Jaan-Iisak Kaivo, Robert Koor, Rasmus Narusk, Mihkel Sildoja, Aulike Apalev, Astrid Jõerand, Maik Kolats, Kati Soomets, Iren Varik ja Hugo Järve.

Võistlusmängus osalemist juhendas õpetaja Tiina Bergmann.

 

 MOOSTE MÕISAKOOL LIITUS "ALUSTAVAT ÕPETAJAT TOETAVA KOOLI" VÕRGUSTIKUGA, 15.03.2018

Mooste Mõisakool on arvult juba 45. kool, mis on liitunud "Alustavat õpetajat toetava kooli" võrgustikuga. Võrgustikuga liitudes võtab koolipere ühise vastutuse tegutseda selle nimel, et alustav õpetaja saaks oma arengule piisavalt tuge. Etteantud põhimõtete järgimine aitab luua soosiva keskkonna uude ametisse sisseelamiseks. Alustaval õpetajal on omakorda vastutus anda endast parim, pühendudes õpetajatöö tundmaõppimisele olles sõbralik, avatud ja initsiatiivikas. 

http://www.alustavatopetajattoetavkool.ee/

 

 MOOSTE MÕISAKOOLI LAPSEVANEMATE RAHULOLU-UURING, 14.03.-06.04.2018

Lugupeetud lapsevanemad!

Pöördume Teie poole palvega osaleda Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldatavas rahulolu- uuringus, mille viib läbi SA Innove. Uuringu käigus kogutakse infot lastevanemate kooli ja õpikeskkonnaga rahulolu kohta. Küsitlusele saab vastata kuni 6. aprill 2018. 

Küsitlusele vastamine võtab aega orienteeruvalt 20-30 minutit. Küsimustikule vastamine on anonüümne, ühegi vastaja vastuseid ei ole võimalik tema isikuga seostada. Edaspidi on kavas hakata lapsevanemate küsitlusi läbi viima üle kolme aasta.

Oluline on püüda vastata kõikidele esitatud küsimustele. Klõpsates lehe all servas nuppu „Järgmine“ avaneb küsimustiku järgmine leht. Igal lehel tuleb kohe ära vastata kõik küsimused, sest varasemale lehele hiljem tagasi minna ei saa. Vastamise lõpetamisel tuleb viimasel lehel vajutada nuppu „Kinnita“.

Rahuloluküsitluste läbiviimise eesmärgiks on mitmekesistada õppekvaliteedi kohta saadavat tagasisidet ning luua võimalused õppijate heaolu ja toimetuleku süstemaatiliseks jälgimiseks koolis. Küsimustikega kogutud andmeid kasutatakse koolidele nende töö- ja õpikeskkonna kvaliteedi kohta tagasiside andmiseks.

Küsitluse tulemustega antakse koolidele objektiivset ja võrreldavat tagasisidet eri osapoolte rahulolu ja seda mõjutavate tegurite kohta. Tagasisidet saab kool kasutada oma seniste tegevuste analüüsimiseks ja arengu kavandamiseks. Tagasisides kõrvutatakse konkreetse kooli eri osapoolte hinnanguid riigi keskmiste tulemustega.