Sellel kevadel lõpetas meie kooli kaheksa õpilast

18. juunil said meie vilistlasteks Aleks, Nikita, Aalike, Triinu-Liis, Sandra, Astrid, Iren ja Reio. Tuult tiibadesse, kallid lõpetajad!

Enne kooliaasta lõppu olid meie tublid õpilased oodatud pidulikule direktori vastuvõtule

6. juuni õhtul olid meie tublid õpilased koos vanematega oodatud pidulikule direktori vastuvõtule. Muusikaliste paladega kostitasid Kauksi kooli õpilased koos direktoriga. Rahvatantse sai nautida Narva Eesti Gümnaasiumi tantsijate esituses. Vastuvõtt lõppes banketi ja grupipildi tegemisega pargis.

Üheksandal klassil oli viimane koolipäev

29. mail oli meie üheksandikel viimane koolipäev, mis möödus veidi teistmoodi kui tavaliselt. Päev algas tutipäeva aktusega. Seejärel olid esimese õpetaja tund, lemmikõpetaja tund, viimase klassijuhataja tund, fotojaht ning veesõda.

Esimesse klassi õppima asumiseks esitada hiljemalt 31. maiks kooli direktorile järgmised dokumendid:

1) vormikohane taotlus; (selle saab kooli kodulehelt http://www.mooste.edu.ee/et/dokumendid/ nimetuse alt „Avaldus Mooste Mõisakooli 1. klassi astumiseks“ või koolimajast paberkandjal)

2) lapse isikut tõendava dokumendi koopia;

3) lapsevanema isikut tõendava dokumendi koopia;

4) tervisekaart või väljavõte tervisekaardist;

5) koolieelse lasteasutuse poolt välja antud koolivalmiduskaart;

6) lapse foto, suuruses 3 × 4 cm.

Eesti-Läti koostöö programm Energy Advice

Meie kaheksas ja üheksas klass osalesid 15. mail Tartu Loodusmaja koordineeritavas Eesti-Läti koostöö programmis Energy Advice. Kaks tundi kestnud programmi teemaks oli toiduenergia. Projekti eesmärgiks on tõsta koolinoorte keskkonnaalast teadlikkust ja tutvustada erinevaid võimalusi, kuidas oma igapäevaelus teha nutikamaid valikuid, mis aitavad energiat säästa. Noored said juurde uusi teadmisi ning samas ka praktilisi katseid läbi viia.

Kevadkontsertil esinesid pooled õpilased

14. mail rõõmustas meie kooliperet imeilus kevadkontsert. Erinevate etteastetega esinesid umbes pooled koolilapsed.

8. mail toimus Mooste Folgikojas meie kooli üheksandike eestvedamisel Põlvamaa koolide noorte Inspiratsioonipäev

1. mail toimus Mooste Folgikojas meie hakkaja üheksanda klassi eestvedamisel Põlvamaa koolide noorte Inspiratsioonipäev. Mooste Mõisakooli õpilasesinduse president ja korraldusmeeskonna liige Astrid: ” Meie eesmärk oli süstida noortesse aktiivsust ja positiivsust. Soovisime noori julgustada vabalt suhtlema, tutvusi looma ning olema nemad ise.”

Inspiratsioonipäeval osalesid kümne Põlvamaa kooli õpilased ja õpetajad, kokku üle 120 inimese. Noortele esinesid koomik Sander Õigus, näitleja, laulja ning koolitaja Inga Lunge, EduAkadeemia asutaja Roland Tokko, noortekohviku MÕTE loojad mittetulundusühingust 4youthEST, tantsutreener Andre Laine ning Ettevõtlusküla koolitajad Evelin Rätsep ja Leno Kuura. Lisaks oli kõikidel koolidel võimalus teha enda kooli tutvustav etteaste. Toimus kaasahaarav ärilahing ning Andre pani kogu saali ka üheskoos liikuma.

Ürituse moderaatorid Astrid ja Triinu-Liis arvavad, et selline kogemus tuleb elus kasuks. Nad said juurde julgust avalikult esineda ning nägid, kui palju aega ja energiat kulub tegelikult ühe ürituse korraldamiseks. Neid ennast inspireeris ürituse korraldamise jooksul see, et nende võimekusse usuti. “Arvame, et sellisest üritusest võiks traditsioon saada! Tegime otsa lahti ja nüüd on teistel koolidel võimalus ennast teostada. Julgustuseks teistele õplilastele - kui meie saime hakkame, saate teie ka!”

Sander Õiguselt jäi kõlama mõte, et kui soovid midagi teha, siis tee. Sa ei saa teada, kas see sulle meeldib ja kas sa oled selles hea, kui sa ei ole proovinud. Inga Lunge rääkis sellest, et midagi tehes tasub mõelda, et ma tahan, mitte pean. Selline ülesande püstitus iseendale teeb isegi kohustuste täitmise palju kergemaks. Ettevõtlusküla koolitaja Evelin Rätsep rääkis sellest, et me ise vastutame enda elu eest ja loome seda: “Kõik, mis su elus on, on sinu enda looming. Kui seisad hommikul peegli ees ja mõtled, et sa oled paks ja kole, siis on sul õigus, sest sa oled see, mis sa mõtled ja teised teavad, et sa enda kohta nii mõtled. Kui soovid seda muuta, hakka muutma seda energiat, mis sa oled. Kui sina armastad ja usaldad täielikult iseennast ja tead, mida sa soovid, siis sa hakkad seda kõike endale ligi tõmbama. Sina valid, mis energia sa oled ja mida sa ligi tõmbad.” Paljude esinejate jutust jäi kõlama iseenda usaldamine ning oma unistuste järgimine. Lisaks noortele inspireeris üritus ka õpetajaid, kes läksid koju paljude uute mõtetega.

Korraldustiimi tublid liikmed olid Astrid, Triinu-Liis, Nikita, Iren, Aalike, Reio ja Aleks.
Toetasid Põlvamaa Arenduskeskus, Põlva Coop, EDU Bowling, Tagurpidimaja, Eesti Loodus, Horisont, TÜ Loodusmuuseum, EduAkadeemia, MTÜ Ettevõtlusküla, SA Mooste mõis.

Hommikune tervitaja

Tänane hommik mõisakoolis algas metsisekuke vaatlusega õpetaja Reeda juhendamisel. Eesti suurim kanaline poseeris huvilistele koolimaja kõrval asuva pargipuu otsas.  Postitatud: 16.04.2019.

4. aprillil toimunud koduõppepäeval käisid kaheksa meie õpetajat Tartus Mõttemaru koolituspäeval

Eelmise nädalal toimunud koduõppepäeval käisid kaheksa meie õpetajat Tartus Mõttemaru koolituspäeval. Õpetajad said Inga Lungelt teada, mida räägib meie kohta kehakeel; Zenja Fokinilt kuulsid nad, et moeapse polegi olemas; Jan Uuspõld näitas, et huumor võib päästa maailma; õppisid, kuidas ideid edastada piltide ja skeemide abil; kuidas saada hakkama erinevate emotsioonidega; millist seadusparagrahvi rakendatakse tunnis õpetajat filmivate õpilaste osas ja palju muudki. Oli väga inspireeriv päev! Õpetaja Lily aga sööstis otse koolituselt folgikotta appi õpetaja Helenile ning 9. klassi Astridile ja Irenile, et pakkuda head-paremat Kaunimate Aastate Vennaskonna kontserdil.